ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Mistrem republiky v přespolním běhu je opět Kocourek

Velikost textu:

Střelské Hoštice - Milan Kocourek z AK Kroměříž se stal popáté domácím šampionem v přespolním běhu. Ve Střelských Hošticích dnes čtyřiadvacetiletý běžec AK Kroměříž obhájil titul na desetikilometrové trati časem 30:11 a o dvacet devět sekund tak porazil oddílového kolegu Jana Kreisingra. Nadvládu kroměřížského klubu dovršil třetím místem Jakub Bajza, obhájce stříbra.

Vítězný Milan Kocourek
Vítězný Milan Kocourek

Kocourek se tak v počtu titulů vyrovnal na druhém místě Vladimíru Dudovi, rekordmanem je Vlastimil Zwiefelhofer se sedmi prvními místy. "Tak já takhle běhám častěji, že si vyběhnu rychleji, ať urvu soupeře a pak si můžu běžet v pohodě sám. Tady toto je pro mě spíš takový nominační závod na mistrovství Evropy, které se koná v prosinci," líčil Kocourek.

Ženskou šampionkou se na trati 6 300 metrů stala Pavla Schorná Matyášová. Vytrvalkyně z Úpice, která je reprezentantkou v běhu do vrchu a mnohonásobnou medailistkou z mistrovství Evropy i světa v letním biatlonu, odolala ve finiši náporu šampionky z roku 2008 a vloni bronzové Moniky Preibischové. Třetí skončila veteránka Ivana Sekyrová, jež obhajovala stříbro. Loňská šampionka Lucie Sekanová doběhla pátá.    

přehrát video
Mistrem republiky se stal Kocourek

 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.