ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Na Zlaté tretře poprvé poběží půlkařka Jelimová

Velikost textu:

Ostrava - Atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava se letos v květnu poprvé zúčastní keňská půlkařka Pamela Jelimová. Start čerstvé halové mistryně světa a olympijské vítězky, s níž se do programu mítinku vrátí po roční přestávce běh žen na 800 m, potvrdili organizátoři.

Keňská běžkyně Pamela Jelimová
Keňská běžkyně Pamela Jelimová

Nyní dvaadvacetiletá Jelimová zazářila v olympijském roce 2008, kdy se zlepšila na 1:54,01, což je třetí nejrychlejší čas historie. Pak však přišla léta zranění a poklesu formy, z nichž se Jelimová "vynořila" před třemi týdny na halovém MS. V Istanbulu získala v keňském rekordu 1:58,83 zlatou medaili.

Organizátoři chtějí v Ostravě připravit běh, v němž by mohla Keňanka útočit na rekord mítinku 1:57,72 Mosambičanky Marie Mutolaové z roku 2004.

Největší hvězdou Zlaté tretry, která se letos koná 25. května, bude stejně jako v minulých letech jamajský sprinter Usain Bolt. Na stadionu ve Vítkovicích se dále přestaví například americký čtvrtkař LaShawn Merritt, světový rekordman v běhu na110 mpřekážek Dayron Robles z Kuby či halový mistr světa ve skoku o tyči Renaud Lavillenie z Francie. Tradičně nebude chybět česká špička v čele s olympijskou vítězkou v oštěpu Barborou Špotákovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.