ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Helcelet dostal pozvánku na halové MS

Velikost textu:
aktualizováno 1. 3. 2012 12:50

Praha - Dvacetiletý talentovaný vícebojař Adam Sebastian Helcelet dostal od mezinárodní atletické federace IAAF pozvánku ke startu na halovém mistrovství světa, jež se uskuteční v příštím týdnu od pátku do neděle v Istanbulu. Po odstoupení zraněného Romana Šebrleho tak nakonec přece jen bude v sedmiboji startovat český atlet.

Adam Sebastian Helcelet
Adam Sebastian Helcelet

Helcelet měl štěstí. Kvůli zranění odstoupil nejen Šebrle, ale start vzdal také pozvaný Američan Bryan Clay. Další v pořadí v letošních světových tabulkách, Rus Arťom Lukjaněnko pozvání potvrdil, s ním by měl závodit jako druhý ruský vícebojař Ilja Škureněv.

Před Helceletem jsou ve světových tabulkách ještě dva Američané Gunnar Nixon a Gray Horn, ale ti musejí závodit na univerzitním mistrovství USA. "Určitě to je dobře, pro mladého závodníka to bude velká zkušenost," řekl reprezentační trenér a osobní Helceletův kouč Tomáš Dvořák.

Ještě ve středu večer to přitom vypadalo, že sedmiboj v Istanbulu bude bez českého účastníka. "Před desátou večer ale přišel e-mail, že se věci rychle mění, že po odřeknutí jiného závodníka zvou Adama," uvedl na stránkách atletika.cz ředitel ČAS František Fojt.

Místo Harrachova Istanbul

Helcelet s účastí nepočítal, ale plány rád změní. "Chystal jsem se na běžky do Harrachova. Nepředpokládal jsem, že to vyjde. Teď si to budu muset nejdřív všechno srovnat v hlavě a připravit se na to, že budu závodit na mistrovství světa," řekl čtvrtý desetibojař z loňského ME do 23 let v Ostravě. Pro Helceleta bude HMS první zkušeností s velkou seniorskou akcí. "Navíc v hale, kam je vždy těžší se dostat. Už účast je proto pro mě úspěch," radoval se vícebojař, který letos předvedl výkon 5 951 bodů. "Odpočinul jsem si a je šance, že by mi výkonnost mohla vyskočit. Chtěl bych se konečně dostat přes šest tisíc bodů," prohlásil.

Na osm účastníků doplní startovní pole letošní dva nejlepší haloví vícebojaři, Ukrajinec Oleksej Kasjanov a Bělorus Andrej Kravčenko, z loňska mají účast jistou Ashton Eaton z USA, Kubánec Leonel Suárez a Estonec Mikk Pahapill.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.