ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Zraněný Šebrle nepojede na halové mistrovství světa

Velikost textu:

Praha - Český vícebojař Roman Šebrle se rozhodl, že nepojede na halové mistrovství světa, které se koná za dva týdny, a dá přednost doléčení zraněného stehna. Sval si natáhl při sobotním rozcvičování na domácím šampionátu v Praze ve Stromovce. Důvodem Šebrleho opatrnosti je i skutečnost, že klade důraz na hlavní cíle letošní sezony - mistrovství Evropy v Helsinkách a především olympijské hry v Londýně. 

Roman Šebrle
Roman Šebrle

"Nejedu, snad mi kluci pošlou pohled," oznámil s úsměvem Šebrle. Pak zvážněl. "Cítím to, nemá cenu riskovat. Je čas dát to ještě dokupy a myslím, že to za dva týdny bude dobré. Ale než abych se tam zase zranil, tak se radši připravím na léto," řekl dnes ve Stromovce Šebrle. "Takhle nic neztratím, měl jsem výbornou halu, mám na čem stavět," dodal.

Nyní si dá dva týdny volno, což stejně původně plánoval. Chtěl pak odjet z Istanbulu rovnou do Jihoafrické republiky, ale scénář musel změnit. "Štve mě, že se zase něco pokazilo, mohl jsem se ještě zlepšit," upozornil na svůj letošní výkon 6 105 bodů. "Ale potvrdilo se, že když potřebuji trénovat rychlost, musím být v teple. Uvidím, jestli za dva týdny do Afriky odjedu," řekl.

Šebrle tuší, že současné zranění nebude vážný problém. Za několik dní prý zajde za fyzioterapeutem Pavlem Kolářem a pak se rozhodne, co bude dál. "Lehce natržený snopeček tam asi bude, ale není to nic vážného. Je dobře, že se mi to stalo už teď. Kdyby to přišlo až na mistrovství světa, tak by byla celá sezona v háji. Stejně bych tam ale asi na medaili nedosáhl," doplnil.

přehrát video
Reakce Romana Šebrleho a Jaroslava Báby
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.