ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Jamajčan Bolt poběží na letošní Zlaté tretře stovku

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2012 19:04

Ostrava - Jamajský sprinter Usain Bolt bude znovu startovat na Zlaté tretře Ostrava. Na mítinku 25. května se tentokrát představí v běhu na 100 m. Bolt kvůli účasti na olympijských hrách příliš startů neplánuje, ostravský mítink si ale znovu nenechá ujít. Jamajský sprinter, který drží světové rekordy na stovce, dvoustovce a se svými kolegy ve štafetě na 4x100 metrů, přijede na nejprestižnější atletický mítink na českém území pošesté od roku 2006.

Usain Bolt
Usain Bolt

V Ostravě by měl absolvovat první letošní start v Evropě. Už dříve potvrdil účast na Diamantové lize v Římě a v Oslu. "Po těchto závodech se vrátím na Jamajku a budu se připravovat na domácí olympijskou kvalifikaci. V současné době jde trénink podle plánu," odmítl spekulace, že o víkendu nenastoupil do plánovaného závodu na Jamajce kvůli zranění.

Usain Bolt:

"Jsem rád, že se pošesté v kariéře můžu vrátit do Ostravy. Je známo, že mám k tomuto mítinku pozitivní vztah a patří k prvním, které si každou sezonu vybírám. Zlatá tretra má skvělou diváckou kulisu, která mě žene ke kvalitním výkonům."

Poprvé se objevil Bolt na Zlaté tretře v roce 2006, kdy běžel dvoustovku za 20,28 sekundy. O dva roky později přijel jako senzační světový rekordman v běhu na 100 m a zlepšil rekord mítinku na dvoustovce na 19,83. V roce 2009 zaběhl 100 metrů s větrem těsně nad povolenou hranicí (+2,1) čas 9,77, rok nato předvedl v běhu na 300 metrů druhý čas historie 30,97 a loni vyhrál 100 metrů za 9,91 sekundy.

přehrát video
Bolt se opět představí na Zlaté tretře

Již dříve oznámili organizátoři, že do Ostravy přijedou další hvězdy světové atletiky - v závodu na 110 metrů překážek se představí kubánský světový rekordman Dayron Robles, na dvoustovce Jamajčanka Veronica Campbellová-Brownová, na čtyřstovce LaShawn Merritt z USA a v oštěpu světová rekordmanka Barbora Špotáková.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.