ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Favority Brněnské laťky jsou Bába a Venevová

Velikost textu:

Brno - Pět výškařů s osobním rekordem nejméně 230 centimetrů se dens představí na mezinárodním mítinku Brněnská laťka v nákupním středisku Olympia. Startovní listinu na poslední chvíli rozšířil Ital Filippo Campioli, desátý z olympijských her v Pekingu. Hlavní hvězdou druhého pokračování třídílné domácí výškařské Grand Prix bude Jaroslav Bába. Největšího soupeře zřejmě bude mít v Trevoru Barrym z Baham, který českou jedničku porazil na lednové Beskydské laťce.

Jaroslav Bába
Jaroslav Bába

Z výškařů, kteří už zdolali 230 cm, budou ve startovním poli ještě Francouz Mickaël Hanany (232) a loňský juniorský mistr Evropy Nikita Aniščenkov z Ruska. "Navzdory omezeným financím se nám podařilo přilákat na start výbornou konkurenci," řekl ředitel závodu Ctibor Nezdařil.

V soutěži žen se objeví sedmatřicetiletá Bulharka Venelina Venevová, která si dala před ukončením aktivní kariéry za cíl se ještě probojovat na olympijské hry v Londýně. Venevová má osobní rekord 204 cm, letos skočila v lednu ve Vídni 194 cm. Při minulém startu v Brně před dvanácti lety zvítězila výkonem 197 cm.

Do okruhu favoritek patří i česká reprezentantka Oldřiška Marešová. Do boje o prvenství by měly zasáhnout loňská mistryně Evropy do 23 let Esthera Petreová z Rumunska a Levern Spencerová ze Svaté Lucie. Soutěž žen začne v 17:00, o dvě hodiny později odstartují muži. Výškařskou Grand Prix uzavře ve čtvrtek 16. února Novinářská laťka v Praze.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.