ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Čtvrtkař Maslák útočil v hale v Karlsruhe na letitý český rekord

Velikost textu:

Karlsruhe (Německo) - Český atlet Pavel Maslák vyhrál na halovém mítinku v Karlsruhe běh na 400 metrů a časem 46,29 zaostal jen o osm setin sekundy za národním rekordem, který Karel Kolář vytvořil už před 33 lety. Osobní maximum si Maslák vylepšil o více než tři desetiny a v dlouhodobých českých tabulkách se zařadil na druhé místo.

Pavel Maslák
Pavel Maslák

"Super pocity, prvních 200 metrů jsem šel lehce, potom jsem si říkal: hlavně nezvolni. Ale zvolnil jsem a v cílové rovince jsem se díval na čas. Takže mám co ještě zlepšovat," prohlásil svěřenec trenéra Dalibora Kupky na webu topathletics.org.

Sprinterka Kateřina Čechová doběhla ve finále šedesátky na šestém místě, čas 7,31 pro ni znamenal vyrovnání osobního rekordu. Stejně jako Maslák už splnila limit a má jistou nominaci na březnové halové mistrovství světa v Istanbulu.

V Karlsruhe padly tři nejlepší světové výkony roku. Postarali se o ně patnáctistovkaři Bethwel Birgen z Keni (3:34,65) a Etiopanka Genzebe Dibabaová (4:00,13), další Keňan Augustine Kiprono Choge vede tabulky běhu na tři kilometry (7:29,94).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.