ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Šebrle vyhrál mistrovství ČR v sedmiboji a je třetí na světě

Velikost textu:

Praha – Roman Šebrle obhájil titul mistra republiky v sedmiboji. V pražské atletické hale ve Stromovce zvítězil výkonem 6 105 bodů, zařadil se na třetí místo letošních světových tabulek a přiblížil si start na březnovém mistrovství světa v Istanbulu. Před Adamem Sebastianem Helceletem, který ho porazil na nedávném mezistátním utkání, zvítězil sedmatřicetiletý světový rekordman v desetiboji o 154 bodů. V ženském pětiboji vybojovala už v sobotu pátý titul Jana Korešová.

Roman Šebrle
Roman Šebrle

"Věděl jsem, že to před dvěma týdny ještě nebude tak dobré, že nejspíš vyletí forma až tady tento víkend. Ale že to bude až zas tak dobré, to jsem si nemyslel. Samozřejmě jsem příjemně překvapen. Uvidíme, jestli to bude stačit na HMS," řekl Šebrle po závodu.

Korešová podle očekávání těžila z překážek a dálky, kde soupeřky předčila rozdílem třídy. Celkem získala 4 184 bodů. "Překážky byly skvělé, jsem ráda, že jsem se dostala hlouběji pod 8,5. V dálce je fajn, že jsem se po Linci (592) vrátila na solidní úroveň," prohlásila svěřenkyně Martiny Blažkové.

přehrát video
MČR v halovém víceboji
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.