Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
středa 12. prosince 2018 Simona

Powell a Campbellová zahájili sezonu výhrami na americké půdě

Velikost textu:

New York - Jamajčané Asafa Powell a Veronica Campbellová-Brownová vstoupili do halové sezony skvělými časy na americké půdě. Na mítinku US Open v New Yorku se zaskvěli na méně tradiční trati 50 metrů - Powell vyhrál za 5,64 sekundy, což je nejlepší světový výkon od roku 2005, před krajanem Nestou Carterem (5,67). Vítězný čas Campbellové-Brownové 6,08 žádná žena nepředvedla dokonce už dvanáct let.

Asafa Powell
Asafa Powell

Powell v hale startoval poprvé po osmi letech a v Madison Square Garden zahájil sezonu, ve které chce ukončit čekání na individuální zlatou medaili z mistrovství světa nebo olympijských her. Bývalý světový rekordman, který chce startovat i na halovém MS v Istanbulu, zaostal o osm setin za světovým rekordem Kanaďana Donovana Baileyho z roku 1996.

"Mám před sebou letos důležitější závody, ale rozhodně je to na začátek sezony velmi dobrý čas," pochvaloval si Powell, který vloni po nadějném vstupu do letní sezony přišel o MS v Tegu kvůli zranění.

Spokojeností zářila i jeho krajanka, úřadující olympijská vítězka z dvoustovky. "Tohle byl krok správným směrem, ale to všechno je jen příprava na to, co letos přijde," uvedla Campbellová-Brownová.

Američané byli úspěšnější na sprinterské padesátce s překážkami. Po operaci páteře se vrátila vítězně k závodění domácí Lolo Jonesová a zvítězila za 6,78. "Před pár měsíci jsem po operaci nemohla ani chodit, takže tohle je ohromná dávka sebevědomí," řekla Jonesová. Další halový mistr světa Terrence Trammell vyhrál v čase 6,45.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.