ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Bába splnil limit pro halové MS hned na úvod sezony

Velikost textu:

Ostrava - Výškař Jaroslav Bába splnil hned v úvodním závodu sezony limit pro halové mistrovství světa v Istanbulu, když na Ostravské laťce dnes zdolal 229 centimetrůa obhájil loňské prvenství. Soutěž žen vyhrála Oldřiška Marešová.

Jaroslav Bába
Jaroslav Bába

Bronzový medailista z her v Aténách prokázal na prahu olympijské sezony solidní formu. I když nejprve zaváhal na výšce223 centimetrů, oprava mu vyšla a přes 226 už se přehoupl prvním pokusem.

Nakonec si nechal na stojany nastavit233 apři druhém i třetím pokusu nebyl vůbec daleko od zdolání. "Kdybych měl naskákáno víc, než mám, asi bych to skočil. Ještě jsem takový rozházený," řekl Bába novinářům. "Asi to vypadá, že mám v této části sezony nejlepší formu za poslední roky. Nechci to zakřiknout, podle přípravy by to mělo gradovat později," dodal.

Na splnění limitu pro Istanbul však pomýšlel už před dnešním závodem. "Podle tréninku jsem tušil, že bych kolem té výšky mohl skákat. Na to, že to byl můj první závod, to byl slušný výkon. Jsem spokojený, byl to můj cíl," konstatoval úřadující halový vicemistr Evropy, který se v dalších dnech představí na mítincích v Hustopečích a Třinci.

Osmý ročník Ostravské laťky, která je součástí třídílné série High Jump Grand Prix, nabídl výrazně větší kvalitu v soutěži mužů. Mezi ženami stačil na vítězství výkon185 centimetrů, který skočily hned tři výškařky. Menší počet pokusů zajistil první místo Marešové. "Spokojená určitě nejsem, věřila jsem v lepší výkon. Aspoň že jsem vyhrála, když už jsme stejnou výšku skočily hned tři," řekla Marešová, která za limitem pro Istanbul zaostala o plných osm centimetrů.

přehrát video
Výškař Bába splnil limit

Výsledky halového mítinku výškařů Ostravská laťka

Muži:

1. Bába (ČR) 229,

2. Donisan (Rum.),

3. Moffatt (USA),

4. Sleboda (Pol.),

5. Bubeník (SR) všichni 223...

10. Sajdok 210,

13. Heindl, Trybula (všichni ČR) 205.

Ženy:

1. Marešová (ČR),

2. Domelová,

3. Blazejová (obě Pol.) všechny 185,

...6. Nová 178,

...7. Pařilová (obě ČR) 174.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.