ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Nejlepší české běhy získaly ocenění

Velikost textu:

Praha - Český atletický svaz (ČAS) rozdal ocenění deseti nejlepším tuzemským běhům v uplynulé sezoně. Hodlá tak podporovat běhání v tuzemsku jako propagaci zdravého životního stylu. Zástupci jednotlivých závodů obdrželi z rukou patronky projektu Jarmily Kratochvílové, světové rekordmanky v běhu na 800 metrů, Zlatou plaketu s názvem Klání a diplom.

Velká Kunratická
Velká Kunratická

Na slavnostním předávání v hotelu Praha si přišli pro cenu zástupci Pražského maratonu, Pražského půlmaratonu, pražské Grand Prix, Olomouckého půlmaratonu a Ústeckého půlmaratonu z "dílny" Pražského mezinárodního maratonu. Nechyběli ani organizátoři Nike Run Prague, Velké kunratické, Hornické desítky, Pardubického vinařského půlmaratonu a závodu Běchovice-Praha.

přehrát video
Atletický svaz ocenil nejlepší běhy

Hlavním kritériem, podle něhož zástupci atletického svazu vybírali, byl počet účastníků. "Chceme tímto poděkovat pořadatelům za propagaci běhání v Čechách, které se v poslední době hodně rozmáhá. Jde o certifikát kvality," řekl předseda soutěžní komise ČAS Václav Fišer, bývalý kouč reprezentace. Deseti nejlepších letošních závodů se zúčastnilo celkem 49 482 běžců.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.