ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Velkou kunratickou doběhl i osmdesátiletý rekordman

Velikost textu:

Praha - Na startu každoročního přespolního běhu Velká kunratická byl i Karel Šerpán, který týden před svými osmdesátými narozeninami oslavil také své běžecké jubileum. Závodník se startovním číslem jedna proběhl kopcovitou trať po šedesáté a vyrovnal dosavadní rekord v počtu účastí Jiřího Horáčka.

Karel Šerpán
Karel Šerpán

"Každý rekord musí být jednou překonaný, a když ho překoná můj dávný kamarád, tím lépe," nechal se slyšet Horáček. "Znovu za rok? To je jasné, nemůžu to nechat bez povšimnutí. Když zdraví poslouží, tak jsem tady zase," odpověděl Šerpán.

Absolutním vítězem závodu se stal Jan Procházka. S náročnou tratí dlouhou 3100 metrů si poradil za 11 minut a 34 sekund a stal se nejrychlejším vítězem za posledních 7 let. Mezi ženami triumfovala posedmé v řadě Ivana Sekyrová.

přehrát video
Velká kunratická 2011

Druhá žena v cíli Pavla Havlová zaostala za vítězkou zhruba o tři sekundy, třetí byla Kamila Gregorová. Na delší trati přes Hrádek byla nejrychlejší bývalá lyžařka Eva Skalníková (14:00,1) a porazila i Sekyrovou.

Druhý byl mezi muži Ondřej Fejfar se ztrátou přes 12 sekund, třetí místo obsadil Petr Pechek, který byl o další více než tři sekundy zpět. Na tradiční závod přes Hrádek odstartovalo 1954 účastníků, z toho 147 žen.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.