ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Bývalého světového rekordmana Montgomeryho zatkli za prodej heroinu

Velikost textu:
aktualizováno 2. 5. 2008 10:44

Norfolk (USA) - Bývalý světový rekordman v běhu na 100 metrů Tim Montgomery byl zatčen kvůli přechovávání a prodeji heroinu. Třiatřicetiletého Američana ve středu zadržela policie ve státě Virginia na základě udání, podle kterého za poslední rok prodal více než sto gramů této drogy.

Tim Montgomery.
Tim Montgomery.
Otevřít galerii
 • Tim Montgomery. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zprávu o Montgomeryho zatčení přinesl deník Virginian Pilot. Někdejší nejrychlejší běžec světa listu řekl, že o věcech, z kterých je obviňován, nic netuší. Zadržení ho prý překvapilo. "Pěkně jste naletěli. Jste oslepeni a děláte velkou chybu," vzkázal policii Montgomery.

Bývalý dopingový hříšník, jenž obdržel v roce 2005 dvouletý trest za spojení s nechvalně známou laboratoří BALCO, čeká v brzké době na rozsudek v jiném kriminálním případu. Newyorský soud v polovině května rozhodne o jeho trestu za podvod, při kterém spolu s dalšími jedenácti lidmi včetně svého někdejšího kouče Stevena Riddicka vybral na falešné šeky 1,7 milionu dolarů. K činu se Montgomery přiznal loni v dubnu a hrozí mu až čtyřleté vězení. Riddick si již odpykává pětiletý trest.

Ve vězení je i Montgomeryho bývalá přítelkyně a matka jeho syna Marion Jonesová. Někdejší atletická hvězda byla odsouzena na šest měsíců za to, že lhala vyšetřovatelům v kauze falešných šeků i užívání dopingu.

Montgomery oznámil konec závodní kariéry poté, co dostal dvouletý distanc. Všechny jeho výkony od konce března 2001 včetně tehdejšího světového maxima na 100 metrů 9,78 sekundy byly z tabulek vymazány.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.