ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Složení jamajské štafety sprinterů dosud neznámé

Velikost textu:

Tegu – Vrcholem posledního dne atletického šampionátu v Tegu bude štafetový závod na 4x100 metrů mužů. Největšími favority jsou olympijští vítězové a obhájci mistrovského titulu z Jamajky. Zatím však není vůbec jasné, jací běžci se v neděli do bloků postaví, Jamajčany totiž trápí marodka. Přímý přenos nedělních závodů můžete sledovat od 11:05 na Čtyřce a webu sportzive.cz

Usain Bolt
Usain Bolt

Do korejského Tegu přicestovalo kompletní kvarteto, které ve složení Carter, Frater, Powell a Bolt na posledních olympijských hrách v Pekingu na nejkratší štafetové trati zaběhlo světový rekord. Jamajský tým však trápí zdravotní problémy.

Nesta Carter musel závěr finále na100 metrů vypustit, Asafa Powell se zase krátce před začátkem šampionátu z nejrychlejšího sprintu odhlásil. "Zranění třísel se každým dnem zlepšuje, teď ale ještě nemohu říct, jestli zítra poběžím," prohlásil v rozhovoru pro ČT4.

přehrát video
Reportáž Žanety Peřinové

Jamajčené se ve štafetě mohou opřít jednak o čerstvého mistra světa ve stovce Yohana Blakea a hlavně o nejrychlejšího muže historie Usaina Bolta, který má před závodem jasno. "Chci zlato. Doufám, že to týmu vyjde," věří držitel světových rekordů na sto a dvě stě metrů, jenž byl kvůli ulitému startu ze závodu jednotlivců diskvalifikován. Další dva členy jamajského kvarteta budou oznámeny zhruba dvě hodiny před startem závodu.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.