ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Mullings si kvůli dopingu už zřejmě nezaběhá

Velikost textu:

Kingston - Dopingový prohřešek jamajského sprintera Steva Mullingse, už druhý v kariéře, potvrdila i analýza kontrolního vzorku. Třetího nejrychlejšího běžce letošní sezony a mistra světa ve štafetě s největší pravděpodobností čeká doživotní zákaz činnosti. Osmadvacetiletý Mullings měl při národním šampionátu v červnu v těle furosemid - diuretikum, které může maskovat anabolické steroidy či jiný doping. "Řekli mi, že to v mojí moči bylo," uvedl poté, co se výsledek analýzy vzorku B, provedené v Montrealu, dozvěděl.

Steve Mullings
Steve Mullings

Zatím není rozhodnutý, zda požádá o slyšení před jamajským antidopingovým výborem. Lhůtu má 14 dnů. "Co mám dělat? Půjdu před komisi a řeknu, že jsem nikdy doping nebral. Ale nemám důkaz, abych mohl říct: jsou to jen vitamíny," uvedl sprinter, který si letos vylepšil osobní rekord na 9,80 sekundy.

Všechny své vitamíny prý znovu prošel a zmínku, že by něco zakázané obsahovaly, nenašel. "Nic v nich není. Lidé kolem mě vědí, že nic neberu, ale ostatní si řeknou: aha, to už tady bylo v roce 2004, takže je na dopingu pořád. A přitom ani nevím, k čemu ta látka vlastně je," řekl.

Do nominace na mistrovství světa v korejském Tegu už dříve zařazen nebyl. Za necelé dva týdny měl být přitom jedním z největších rivalů krajanů Usaina Bolta a Asafy Powella.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.