ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Do Tegu zamířila první část výpravy

Velikost textu:

Praha – Z ruzyňského letiště odcestovala do dějiště atletického MS první část české výpravy. Do korejského Tegu se vydala i druhá nejrychlejší žena letošních světových tabulek v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, která už titul mistryně světa doma má. Prvenství získala v roce 2003 v kategorii do 17 let. Její letošní nový osobní rekord 53:29 ji opět řadí mezi medailové kandidátky – tentokrát mezi seniorkami. "Už jsem si nedávno říkala, že mi pocit vítězství chybí, takže budu dělat, co budu moct," řekla Hejnová.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Jiná členka tréninkové skupiny 'Rychlé holky', čtvrtkařka Denisa Rosolová, už letos jednu velkou medaili vybojovala. Ke zlatu z halového evropského šampionátu by ráda přidala další úspěch. "Postup do finále. Vím, že budu muset běžet o půl vteřiny osobák, abych se tam dostala. Ale já tam s tímhle jedu a myslím, že na to mám," uvedla.

Stálicí v české výpravě pro světový šampionát je desetibojař Roman Šebrle. Poprvé startoval v Aténách v roce 1997, dnes odjel už na své osmé mistrovství světa. "V roce 1997 jsem tam byl vyjukanej mladík, kterej jel na své první MS – to jsem šel nahoru. Teď už jsem ostřílenej borec, kterej jde dolů. Změna je obrovská, ale letos se na to obzvlášť těším," dodal Šebrle.

přehrát video
Reakce české atletické výpravy
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.