ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Sprinter Rodgers dopoval, jeho start v Tegu je ohrožen

Velikost textu:

Raleigh - Americký sprinter Mike Rodgers, čtyřka letošních světových tabulek v běhu na 100 metrů, neprošel dopingovým testem. V těle měl zakázaný stimulant a jeho start na mistrovství světa v Tegu je ohrožen. Předloňský mistr USA Rodgers letos zaběhl stovku za 9,85 sekundy a v Tegu mohl útočit na medaili. Ze sprinterů, kteří jsou v tabulkách před ním, je totiž Tyson Gay po operaci a Steve Mullings měl podle jamajských médií rovněž pozitivní dopingový test.

Mike Rogers
Mike Rogers

Tresty za nález stimulantů se pohybují od napomenutí až k několikaměsíční zastavení činnosti. Rodgers požádal o kontrolu vzorku B, její výsledek však bude znám až dva dny po pondělním uzavření americké nominace. Světový šampionát začne 27. srpna, šestadvacetiletý Rodgers měl v Koreji běžet stovku a štafetu 4x100 metrů.

Podle Rodgersova agenta se zakázaná látka dostala do atletova těla omylem. "V Itálii šel s přáteli do klubu a dal si energetický nápoj. Ale přinesli mu bohužel jiný, než chtěl, jeden z těch, které obsahují stimulanty," řekl agent Tony Campbell agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.