ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Šebrle zrušil Ratingen, o limit se pokusí na konci července

Velikost textu:

Praha - Světový rekordman Roman Šebrle odložil plánovaný útok na limit pro účast na mistrovství světa v Koreji až na konec července. Podle původních plánů měl startovat o příštím víkendu v německém Ratingenu, jenže jeho bolavá lýtka z kladenského víceboje ještě nejsou stoprocentní pro potřebný výkon. "Jeho zranění se zlepšuje, ale stále není stoprocentní na to, aby podal optimální výkon v souvislosti se snahou splnit limit," řekl Šebrleho sportovní manažer Alfonz Juck. "Nyní jednáme o tom, že by mohl startovat na mistrovství Francie," dodal.

Roman Šebrle
Roman Šebrle
Otevřít galerii
 • Roman Šebrle autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1060/105947.jpg?1250782279
 • Roman Šebrle autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Francouzský šampionát v Albi se uskuteční od 28. do 30. července. Pokud chce olympijský vítěz z Atén a mistr světa z Ósaky 2007 startovat na srpnovém šampionátu v korejském Tegu, musí předvést A limit 8 200 bodů nebo mírnější kritérium 8 000 bodů, ale další z Čechů nesmí být lepší než on.

Šestatřicetiletý Šebrle si natáhl lýtkové svaly na obou nohách během skoku do dálky na mítinku v Kladně v polovině června. Navzdory handicapu víceboj dokončil se ziskem 7 343 bodů. Vyšetření u specialisty neodhalilo vážnější poranění a po pár dnech klidu mohl pokračovat v tréninku.

"Zranění se zlepšuje, ale pořád cítí trochu bolest. Prostě to pořád ještě není takové, aby podal výkon, že by limit splnil. A protože má jen jednu šanci, posunul ji až na konec měsíce," dodal Juck.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.