ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Frydrych chce v Lausanne potvrdit diamantové vedení

Velikost textu:

Lausanne (Švýcarsko) – Především k sektoru oštěpařů bude směřovat zájem českých příznivců atletiky a zejména seriálu Diamantové ligy, která dnes zavítá do švýcarského Lausanne. V nabité oštěpařské soutěži se představí čeští reprezentanti Vítězslav Veselý a Petr Frydrych. Očekává se zejména souboj Fina Tera Pitkämäkiho s Frydrychem. Právě tato dvojice se dělí o průběžné vedení v soutěži. Přímý přenos mítinku v Lausanne vysílá od 20:00 program ČT4 a také web Sportživě.cz.

Petr Frydrych
Petr Frydrych
Otevřít galerii
 • Petr Frydrych autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Diamantová liga zdroj: atletika.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kromě českého svěřence Jana Železného a finského matadora se po pětitýdenní pauze zaviněné zraněním třísel objeví mezi elitou dvojnásobný olympijský vítěz a mistr světa Nor Andreas Thorkildsen. V oštěpařském sektoru bude i jednička letošních světových tabulek Vadims Vasilevskis z Lotyšska.

Do Diamantové ligy se letos poprvé zapojí Atlet roku 2010 půlkař David Rudisha. Keňský běžec se po zánětu v levé noze vrátil na dráhu minulý týden nejlepším časem sezony. Pozornost bude upřena také k soutěži výškařek, kde Chorvatka Blanka Vlašičová může v jubilejním 100. závodu překonat hranici dvou metrů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.