ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Diskařka Perkovičová měla pozitivní dopingový test

Velikost textu:

Záhřeb - Chorvatská mistryně Evropy z Barcelony 2010 Sandra Perkovičová měla na mítincích Diamantové ligy v Římě a Šanghaji pozitivní test na doping. Analýza vzorku v jejím těle odhalila zakázaný stimulant methylhexanamin, který je na seznamu nedovolených látek od loňské sezony. Oznámil to Boris Stepinac, viceprezident jejího klubu Zrinjevac Záhřeb.

Chorvatská diskařka Sandra Perkovičová
Chorvatská diskařka Sandra Perkovičová
Otevřít galerii
 • Chorvatská diskařka Sandra Perkovičová autor: Jean-Christophe Bott, zdroj: ISIFA/EPA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Antidopingová laboratoř autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jednadvacetiletá Perkovičová podle chorvatských zdrojů připustila, že užívala nějaké léky, ale nevěděla o tom, že obsahují zakázanou látku. Rozhodla se prý nepožádat o analýzu kontrolního vzorku. Hrozí jí tak dvouletý zákaz činnosti.

Juniorská mistryně Evropy a vicemistryně světa z Ostravy z roku 2007, která se za posledních pět let zlepšila o téměř dvacet metrů, naplánovala na pondělí tiskovou konferenci. Letošním světovým tabulkám vévodí osobním rekordem 69,99 metru ze závodu ve Varaždínu, což byl nejdelší hod za posledních dvanáct let.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.