ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Dvořák: Šebrle v Kladně? Udělal to pro prachy

Velikost textu:
aktualizováno 17. 6. 2011 16:10

Praha – Český desetibojař Roman Šebrle skončil na mezinárodním TNT-Fortuna mítinku v Kladně na osmnáctém místě. Od skoku dalekého se totiž světový rekordman trápil se zraněnými lýtky, nakonec za svůj výkon obdržel 7343 bodů. "Měl toho prostě nechat, což neudělal," říká v rozhovoru pro Lidové noviny reprezentační šéftrenér Tomáš Dvořák. Podle něj šlo pouze o peníze. Aby se Šebrle kvalifikoval na mistrovství světa do Tegu, musí absolvovat ještě další desetiboj, na kterém se pokusí splnit alespoň mírnější limit 8000 bodů.

Roman Šebrle
Roman Šebrle
Otevřít galerii
 • Roman Šebrle autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1060/105947.jpg?1250782279
 • Tomáš Dvořák autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1099/109844.jpg?1252434259

Šebrle si přivodil zranění lýtek při skoku dalekém a od té doby se trápil. Nemohl prý v žádné disciplíně předvádět stoprocentní výkon, ale hned z několika důvodů se rozhodl závod dokončit. Dvořák mu prý řekl, že by byl rád, aby v Kladně kvůli nominaci na Evropský pohár dál bojoval. Navíc si chtěl tréninkově vyzkoušet další disciplíny a také nepřišel o finanční prémii za kladenský start. "Že v Kladně neudělal výkon… Měl toho prostě nechat, což neudělal. Ze zřejmých důvodů," komentuje Dvořák rozhodnutí Šebrleho v mítinku pokračovat. "Takhle tu závodit, tvářit se kysele a dokončit jen kvůli prachům? To bych nedělal," dodal.

Dvořák popírá, že by chtěl svým vyjádřením házet Šebrlemu klacky pod nohy. "Obdivuju ho za to, co dokázal a dokazuje, ale to, co tady předvádí, není hodné olympijského vítěze. Říká, že to dělá z lásky k atletice, ale ať se na mě nezlobí, dělá to z lásky k prachům," myslí si Dvořák.

"I kdyby v Kladně nedokončil, šanci bych mu dal. Jakmile projeví zájem, že chce startovat, budu rád. Protože když někam přijede mančaft s Romanem Šebrlem, vypadá to úplně jinak – pro soupeře a hlavně pro naše kluky," říká Dvořák. Šebrle se však podle něj musí zaručit, že "to tam neodzávodí" jako v Kladně.

I Dvořák byl podle svých slov v podobné situaci. Na olympijských hrách v Atenách musel odstoupit po úvodní stovce. "Pár lidí mi psalo, že jsem tam jel na výlet. Nebo na mistrovství světa v Ósace v roce 2007. Tam jsem vůbec nenastoupil," říká s tím, že mu tehdy šlo o zdraví, ale ne o peníze.

Desetiboj Šebrle dokončil poprvé po dvou letech. "To je hezké, i když to byl pavýkon. Ale už po dálce jsem se s tím smířil," uvedl. Nedělal by si prý ani příliš těžkou hlavu z toho, kdyby se na mistrovství světa nenominoval. "To je život," prohlásil. Jeho hlavním cílem je zakončit kariéru příští rok na olympijských hrách v Londýně.

Šebrle se o limit na MS pokusí v Ratingenu

Světový rekordman se rozhodl, že nebude startovat na Evropském poháru ve vícebojích v polské Toruni za dva týdny, ale o limit na mistrovství světa se bude pokoušet za měsíc na mítinku v německém Ratingenu. "Nechci přidělávat Tomášovi (Dvořákovi) starosti při nominaci na Evropský pohár a také mě zaskočilo jeho lavírování, zda mám kladenský mítink dokončit, nebo ne. Nechci a nebudu komentovat jeho domněnky, proč jsem závod dokončil," dodal Šebrle.

Desetibojař dnes absolvoval vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře, jež neodhalilo vážnější poranění oblasti mezi lýtky a Achillovými šlachami. Olympijský vítěz a bývalý mistr světa tak za několik dní bude moci trénovat bez omezení. "Jsem rád, že to není nic vážného. Tělo se bránilo, protože nebylo po nedávném zranění a tréninkovém výpadku ještě plně připraveno, ale teď už by to mělo být lepší a lepší," uvedl Šebrle, který se teprve nedávno zotavil ze svalového zranění zad.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.