ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Šebrle se v Kladně pokusí nezranit a splnit limit na MS

Velikost textu:

Kladno - Dvanáct desetibojařů s osobními rekordy přes 8 000 bodů bude závodit dnes a zítra při atletickém vícebojařském mítinku kategorie IAAF Challenge v Kladně. Pro Romana Šebrleho bude pátý ročník závodu na Sletišti možností otestovat formu po zranění a hlavně splnit přísnější limit pro účast na mistrovství světa v Tegu. Závod žen má favoritku v Rusce Taťjaně Černovové. Přímé přenosy vysílá ČT4 a web Sportživě.cz, první začíná dnes v 11:50.

Roman Šebrle
Roman Šebrle
Otevřít galerii
 • Roman Šebrle autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vícebojařský mítink v Kladně autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Světový rekordman Šebrle měl svalové potíže před šesti týdny. Už je v pořádku, ale pauza mu ubrala z formy. Přísný limit na MS má hodnotu 8 200 bodů. "Ale nevím, jestli to udělám, přestávka v tréninku se určitě projeví," řekl Šebrle na tiskové konferenci. "Prioritou je dokončit závod ve zdraví, když to jen trochu půjde, ale třeba se doma vyhecuju," neházel flintu do žita předem.

Také kladenský závod ohrožuje stávka

Organizátorům dělá potíže čtvrteční odborářská stávka. Někteří atleti totiž bydlí v Praze a mohou mít potíže s dopravou. "Dělá nám to vrásky, můžou nastat komplikace. Musíme to zvážit a podle toho se zařídit. Snad to nepůjde do nějakých extrémů," věřil ředitel závodu Zdeněk Lubenský. "Věřím ale, že většina diváků je z Kladna," doplnil. "A ti, co z Kladna jezdí do Prahy, radši zůstanou doma na atletiku," připojil Šebrle s úsměvem.

Ve startovní listině chybějí všichni Američané, neboť se připravují na národní kvalifikaci na světový šampionát, největším adeptem na vítězství je tak kubánský vícebojař Leonel Suárez, vicemistr světa z Berlína, který je výkonem 8 440 bodů z mítinku v Götzisu druhý ve světových tabulkách a osobní rekord má ještě o více než 200 bodů lepší. "Jsem dobře připravený a myslím, že to bude minimálně stejné jako nedávno v Götzisu," věřil.

Na startu nechybí Kazach Dmitrij Karpov, který se však už dvě sezony i vinou zranění trápí, závodit budou i stříbrný olympijský medailista Bělorus Andrej Kravčenko či další kvalitní Kubánci Yordanis García a Yunior Díaz. Na hranici 8 000 bodů bude útočit talentovaný devatenáctiletý Čech Adam Sebastian Helcelet, který letos už předvedl 7 969 bodů. "Je dobře, že mi bude někdo z Čechů šlapat na paty," uvedl Šebrle.

Adeptem na přední pozice bude i mistr Evropy z Barcelony Romain Barras z Francie, byť nemá takovou formu jako loni a čeká ho letošní první start. Poprvé letos absolvuje desetiboj také Kravčenko, bronzový muž z loňského ME v Barceloně. Vynechal závod v Götzisu, protože měl drobné zdravotní potíže, a vstup do sezony odložil do Kladna. "Dlouho a tvrdě jsem trénoval, chci se připravit na mistrovství světa, takže tady to beru velmi vážně. Je to pro mě takový Götzis," uvedl Bělorus. Věří si prý na 8 400 bodů.

Místo Klučinové nastoupí Cachová

Největšími soupeřkami Černovové budou Polka Karolina Tyminská, Lotyška Aiga Grabusteová či Jolanda Keizerová z Nizozemska. České barvy bude při neúčasti zraněné české rekordmanky Elišky Klučinové hájit Kateřina Cachová. "Slyšela jsem od přátel, že to tady je dobré, přijela jsem v dobré formě," prohlásila Černovová. "Jsem schopna zopakovat výkon z Götzisu," poukázala na součet 6 539 bodů.

Leonel Suarez
Leonel Suarez
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.