ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Na Odložilově memoriálu se představí česká atletická elita

Velikost textu:

Praha - V programu letošního atletického Memoriálu Josefa Odložila je připraveno stejně jako loni 13 disciplín, šest ženských a sedm mužských. Z předních českých atletů by měli 13. června startovat výškař Jaroslav Bába, který má letos výbornou formu, oštěpařka Barbora Špotáková, čtyřstovkařka Denisa Rosolová a překážkářka Zuzana Hejnová. Mílař Jakub Holuša dostane od organizátorů odměnu, pokud překoná Odložilův nejlepší výkon. Ten má hodnotu 3:37,6 a je z roku 1966.

Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
Otevřít galerii
 • Jaroslav Bába autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Barbora Špotáková autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Soupeřkami Špotákové by měly být Němka Katharina Molitorová a kvalitní polská oštěpařka Barbara Madejczyková. Bába by měl nastoupit proti Rusovi Andreji Silnovovi nebo Dmitru Děmjaňukovi z Ukrajiny. Naopak po zranění se nestihne zotavit překážkář Petr Svoboda, který na tomto závodu loni vytvořil český rekord.

Memoriál se přestěhuje na Strahov

Příští ročník Odložilova memoriálu, který je jedním z devíti mítinků kategorie Premium EAA, se bude s největší pravděpodobností konat na Strahově. Důvodem je chystaná rekonstrukce lázeňské budovy na stadionu Dukly Praha, kde se letošní ročník uskuteční v pondělí 13. června. Závod se na Strahově konal i v letech 1997-2001.

Je velmi pravděpodobné, že se závod na 1 500 metrů na počest Josefa Odložila, který na této trati získal stříbrnou medaili na olympijských hrách v roce 1964 v Tokiu, bude konat na Strahově také v sezoně 2013. Rekonstrukce budovy z roku 1958 za zhruba 290 milionů korun by totiž měla trvat dva roky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.