ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Fenomén Bolt je opět v Česku, ve Slavkově si vyzkoušel golf

Velikost textu:

Slavkov u Brna - Usain Bolt přiletěl popáté do České republiky. Fenomenální jamajský sprinter, který bude hlavní hvězdou úterního ostravského mítinku Zlatá tretra, zahájil ve Slavkově u Brna golfový turnaj osobností. Když Bolt přišel na odpaliště k první jamce, sundal si bílou čepici a sluneční brýle a zahleděl se do dálky. Pak si olízl prst a zkoušel, jak fouká vítr. První rána se mu moc nepovedla, při druhé dokonce promáchl a způsobil pozdvižení zejména v řadách svého týmu. Třetí odpal se mu už podařil.

Usain Bolt přiletěl do ČR
Usain Bolt přiletěl do ČR
Otevřít galerii
 • Usain Bolt přiletěl do ČR zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Usain Bolt ve Slavkově u Brna zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Byl to opět ten samý Bolt jako v minulých letech. Usměvavý, pro každou legraci. Když dostal jako dárek tenisovou tašku s raketami, hned ji otevřel a vyzkoušel si postoj na příjmu. A naznačil i podání. "Dobře to držíš levačkou," rýpl si bývalý tenista Ivan Lendl. Bolt se jen pousmál. "To jste si asi spletli sport, hrál jsem to jednou a sotva jsem dostal míč přes síť. Je to na mě moc složité," uvedl.

Doma má také nevyužitou hokejku od Jaromíra Jágra, kterou dostal loni na Zlaté tretře, kde v úterý poběží závod na 100 metrů. "Hokej opravdu hrát nebudu," řekl milovník sluníčka a teplého počasí. Ve Slavkově se sešly legendy světového sportu.

Vedle Bolta stáli Jágr a Lendl, slavnostního zahájení se zúčastnil světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný, exhibiční odpal předvedl i Tomáš Berdych a golf si neodpustil ani světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle. "Když se podívám doprava a doleva, tak nevím, co tady dělám," prohlásil dobře naložený Jágr. 

Do České republiky přiletěl Bolt z Londýna, kde v sobotu večer sledoval svůj oblíbený tým ve finále Ligy mistrů. Z porážky Manchesteru United ale velkou radost neměl. "Ale Barcelona je letos nejlepší, má Messiho," uznal. Ze Slavkova se přesune letecky do Ostravy, kde ho čeká v pondělí tisková konference a úterní závod. Ve středu dopoledne přijede do Prahy, kde má v odpoledních hodinách sponzorské povinnosti.

přehrát video
Bolt dorazil do ČR
Usain Bolt ve Slavkově u Brna
Usain Bolt ve Slavkově u Brna
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.