ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Bolt před prvním startem: Poprvé jsem lehce nervózní

Velikost textu:

Řím - Poprvé v kariéře je jamajský sprinterský fenomén Usain Bolt před vstupem do sezony nervózní. Poté, co loni předčasně ukončil závodní rok kvůli zdravotním problémům, se poprvé představí v akci ve čtvrtek na mítinku Diamantové ligy v Římě. Za týden v úterý pak čeká Bolta start na Zlaté tretře v Ostravě. Přímé přenosy z obou mítinků nabídne ČT4 a web Sportživě.cz.

Jamajský sprinetr Usain Bolt
Jamajský sprinetr Usain Bolt
Otevřít galerii
 • Jamajský sprinetr Usain Bolt autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Usain Bolt ve Stockholmu prohrál s Tysonem Gayem (vlevo) autor: Michael Probst, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Pod tlakem se nikdy necítím, ale poprvé jsem lehce nervózní, protože jsem dlouho nikde neběžel," řekl Bolt v italské metropoli. "Těším se, že si zase zazávodím bez zranění. Chci vidět, jak na tom jsem. Nic od toho nečekám, chci ten závod prostě absolvovat," uvedl trojnásobný olympijský vítěz, mistr světa a světový rekordman.

Usain Bolt k loňskému roku:

"Nebyla to má nejlepší sezona, nebral jsem ji moc vážně. Ale teď jsem zpátky ve hře. Chci ukázat světu, že jsem pořád nejlepší."

V Římě i v Ostravě poběží Jamajčan závod na 100 metrů, v italské metropoli změří síly s bývalým držitelem světového rekordu krajanem Asafou Powellem a francouzskou hvězdou Christophem Lemaitrem.

Po příletu do Říma zaujal Bolt ještě svalnatějším postavou než v minulosti. "Hodně jsem trénoval a nabral svaly. Proto možná vypadám větší," smál se čtyřiadvacetiletý sprinter, který loni v srpnu na mítinku ve Stockholmu prohrál na stovce s velkým rivalem Američanem Tysonem Gayem a následně ukončil kvůli bolestem zad sezonu.

"Ta porážka neznamená vůbec nic. Jednou prohraješ, jindy vyhraješ. Nikdo nemůže vyhrávat celou kariéru," řekl Bolt, jenž předtím dva roky s nikým neprohrál.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.