ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Do Kladna přijede vícebojařská elita, závodit by měl i Šebrle

Velikost textu:
aktualizováno 18. 5. 2011 18:22

Praha - Solidní účast bude na pátém ročníku mezinárodního vícebojařského mítinku v Kladně, který se bude opět jako závod kategorie vícebojařské IAAF World Challenge na stadionu Sletiště konat 15. a 16. června. Na startu by měl být také světový rekordman Roman Šebrle, který se před dvěma týdny zranil a musí kvůli tomu vynechat věhlasný závod v Götzisu.

Roman Šebrle
Roman Šebrle
Otevřít galerii
 • Roman Šebrle autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1060/105901.jpg?1250770667
 • Leonel Suarez autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/281/28061.jpg?1214162820

"Ještě to je měsíc, to je dost času dát se do pořádku," prohlásil na tiskové konferenci Šebrle. Bývalý mistr světa a olympijský vítěz z Atén musí splnit limit na mistrovství světa v Tegu a posloužit by mu k tomu měl právě kladenský závod, který vyhrál při jeho premiéře v roce 2007. "Götzis by byl na hraně. Bylo by to riziko, ale Kladno by nemělo být ohroženo," uvedl.

Při diskařském tréninku si lehce namohl před dvěma týdny sval na trupu a na překážkách o dva dny později si ho lehce natrhl. "Myslel jsem, že to bude v pohodě, ale teď vím, že to byla chyba," řekl šestatřicetiletý desetibojař. Už ale lehce trénuje, posiluje a od pondělí by chtěl intenzitu ještě zvýšit. "Určitě mě to přibrzdí, takže ta sezona ze začátku nebude tak dobrá, ale pořád se na MS dá připravit dobře," uvedl.

přehrát video
Reakce Romana Šebrleho

Do Kladna by měli přijet věhlasní soupeři. Mistr Evropy Romain Barras z Francie, halový mistr Evropy Andrej Kravčenko z Běloruska, obhájce vítězství Alexej Kasjanov z Ukrajiny či Jamajčan Maurice Smith, vítěz závodu z let 2008 a 2009. Premiérově budou závodit v Kladně Kubánci Yunior Diaz, Yordani Garcia a Leonel Suárez, stříbrný z mistrovství světa v Berlíně. Chybět nebude ani silný Kazach Dmitrij Karpov, naopak kvůli národní kvalifikaci na MS do Čech nepřijede nikdo z Američanů.

Závodit nebude loňská vítězka Klučinová

"Já samozřejmě budu chtít, aby na startu bylo co nejvíc Čechů," uvedl kouč reprezentace Tomáš Dvořák ke startovní listině, která by měla čítat 30 mužů a 24 žen. Chybět zcela jistě bude vinou zranění nohy obhájkyně vítězství Eliška Klučinová, která loni právě v Kladně vyrovnala český rekord. Přihlášeny jsou vítězka letošního halového ME Nana Djimouová z Francie, Litevka Austra Skujyteová, stříbrná z Paříže. Závodit by měly také Ukrajinky Anna Melničenková a Ljudmila Josypenková, Polka Karolina Tyminská či Ruska Marina Gončarovová.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.