ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Šebrle je zraněný, vynechá Götzis

Velikost textu:

Praha - Světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle si při tréninku poranil břišní sval a zhruba na tři týdny musí výrazně polevit v přípravě na sezonu, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v korejském Tegu na přelomu srpna a září. Bronzový medailista z letošního halového mistrovství Evropy v Paříži musí vynechat testovací závod v Turnově příští úterý, kde měl házet diskem, a hlavně slavný mítink v Götzisu na konci května. Rakouský závod měl být jeho první šancí splnit limit do Tegu.

Roman Šebrle
Roman Šebrle
Otevřít galerii
 • Roman Šebrle zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Roman Šebrle a Bryan Clay autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1732/173120.jpg?1276604694

V Mekce vícebojů pod vrcholky Alp Šebrle před deseti lety vytvořil světový rekord historicky prvním součtem přes 9 000 bodů, navíc tam celkem pětkrát vyhrál. "Je mi to líto, protože závod v Götzisu je pro mě hodně srdeční záležitost," nechal se slyšet Šebrle podle pořadatelů mítinku v Götzisu. Kvůli svalovému zranění na noze tam nebude ani Američan Bryan Clay, který nechce riskovat potíže před americkou kvalifikací na MS.

Šebrleho zranění může ohrozit i jeho start na mezinárodním vícebojařském mítinku v Kladně, který se bude konat 15. a 16. června. Olympijský vítěz z Atén a mistr světa z roku 2007 však věří, že se stihne zotavit.

Na začátku sezony se z české atletické špičky zranil také Petr Svoboda, halový mistr Evropy na překážkách. Úvodní závod roku musela vinou střevní chřipky o víkendu zrušit také oštěpařka Barbora Špotáková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.