ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Překážkář Svoboda se zranil a přijde o Zlatou tretru

Velikost textu:

Praha - Český překážkář Petr Svoboda, halový mistr Evropy z letošního šampionátu v Paříži, se na soustředění na Kanárských ostrovech zranil a předčasně odjel domů. Kvůli bolesti v chodidle odrazové levé nohy bude muset minimálně dva týdny odpočívat a nebude tak startovat mimo jiné na ostravské Zlaté tretře, kde měl být soupeřem světového rekordmana Dayrona Roblese z Kuby.

Petr Svoboda
Petr Svoboda
Otevřít galerii
 • Petr Svoboda autor: Christophe Ena, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2372/237140.jpg?1299266148
 • Zklamaný Petr Svoboda autor: Alföldi Tibor, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1837/183653.jpg?1280515611

Svobodu bolela pata levé nohy už v průběhu soustředění, trenér Luděk Svoboda však po konzultaci s fyzioterapeuty usoudil, že jde o takzvanou "odraženou patu", s níž se dá trénovat. "Jenže po jednom z přeběhů překážek za poslední překážkou zakulhal, lehl na zem a chytil se za hlavu," popisoval na stránkách své tréninkové skupiny kouč Svoboda.

"Něco mi v té patě prasklo nebo píchlo," komentoval svou patálii sám překážkář. Ze stadionu se zavázanou nohou sotva odkulhal a hned druhý den odletěl domů. Vyšetření u Pavla Koláře neodhalilo podle manažera Alfonse Jucka žádné vážnější poranění, přesto bude pauza minimálně dvoutýdenní; podle Koláře se ale noha může léčit třeba i měsíc a půl.

Svoboda vedle Zlaté tretry přijde i o Diamantovou ligu v Oslu a o Memoriál Josefa Odložila v pondělí 13. června v Praze na Julisce, kde loni zaběhl český rekord. Koncem týdne čeká Svobodu další vyšetření. "Přitom Peťan (Svoboda) trénoval velice dobře a na překážkách se pohyboval na úrovni svých nejrychlejších tréninkových časů," uvedl trenér Svoboda. "Sledoval na internetu výkony potenciálních soupeřů a moc se těšil na svůj první letní start," dodal kouč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.