ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Úspěšné atlety čekají další oslavy

Velikost textu:
aktualizováno 7. 3. 2011 20:47

Praha - Úspěšná atletická výprava, která na halovém mistrovství Evropy v Paříži vybojovala čtyři medaile, se odpoledne vrátila domů. Reprezentanti po příletu do Čech zářili spokojeností a chystali se na další oslavy. Výjimkou byl bronzový vícebojař Roman Šebrle, který se stále necítil dobře po heroickém výkonu v závěrečném kilometrovém běhu. V 36 letech přidal Šebrle do své úctyhodné medailové sbírky osmnáctý cenný kov a těm, kteří mu už nevěřili, dokázal, že se stále může měřit s elitou. I proto si víkendového úspěchu hodně cení.

Úspěšní atleti (zleva) Roman Šebrle, Petr Svoboda, Denisa Rosolová a Jaroslav Bába pózují po příletu z halového mistrovství Evropy v Paříži.
Úspěšní atleti (zleva) Roman Šebrle, Petr Svoboda, Denisa Rosolová a Jaroslav Bába pózují po příletu z halového mistrovství Evropy v Paříži.
Otevřít galerii
 • Úspěšní atleti (zleva) Roman Šebrle, Petr Svoboda, Denisa Rosolová a Jaroslav Bába pózují po příletu z halového mistrovství Evropy v Paříži. autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mistr Evropy Petr Svoboda autor: Christophe Ena, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2372/237142.jpg?1299266312

"Každá medaile má svůj příběh a každá je po těžké dřině, ať už před závodem nebo v samotném závodě. Tahle je poslední a ty pocity jsou nejintenzivnější. Tím, že je v 36 letech, si jí taky cením hodně vysoko," podotkl Šebrle.

Bronz z evropského šampionátu je pro něj povzbuzením do zbytku kariéry. "Když už jsem se rozhodl, že skončím až v roce 2012, tak je to pro mě takový důkaz, že ty tréninkové výkony jsou pravdivé a že se dají přenést i do závodů. Je to pro mě povzbuzení nejen pro venkovní sezonu, ale také pro tu zbylou poslední sezonu," uvedl Šebrle, který doufá, že ještě nějaký cenný kov přidá. "Věřím v to," dodal s úsměvem.

přehrát video
Návrat českých atletů

Zatímco Šebrle se na závěrečnou párty v Disneylandu nakonec nedostal, senzační mistryně světa na čtvrtce Denisa Rosolová si oslavu nenechala ujít. "Dala jsem si dvě skleničky vína a pak jsem byla v Disneylandu. Další oslavy na mě čekají doma," podotkla bývalá přítelkyně Jaroslava Báby, který ve Francii také vybojoval cenný kov - stříbro ve výšce.

Naopak mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek Petr Svoboda svůj úspěch stejně jako Šebrle zatím nestačil pořádně oslavit. "Oslava nebyla zatím skoro žádná. Dal jsem si maximálně dvě piva a včera jsem s pár atlety chvíli seděl v hotelovém baru. To hlavní mě čeká doma. Určitě si to vychutnám a budu oslavovat pořádně a bujaře," prohlásil Svoboda, kterého nyní čekají dva týdny volna a pak se začne připravovat na letní sezonu. "Moc mě to netěší, ale zaplaťpánbůh za těch 14 dnů," uvedl.

Denisa Rosolová
Denisa Rosolová
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.