ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Další atleti se na halovém ME nekvalifikovali

Velikost textu:

Praha – Český atletický tým pro halové mistrovství Evropy se během druhého dne republikového šampionátu už nerozšířil. Limit na pařížské mistrovství tak dosud splnilo sedmnáct atletů včetně zraněného tyčkaře Jana Balnera. Větší úspěchy zažila hala v pražské Královské oboře v sobotu, kdy limit splnili čtyři sportovci, překážkář Petr Svoboda se navíc dostal do čela letošních evropských tabulek.

Tyčkař Jan Kudlička z Dukly Praha při neúspěšném pokusu o zdolání laťky ve výšce 545 centimetrů.
Tyčkař Jan Kudlička z Dukly Praha při neúspěšném pokusu o zdolání laťky ve výšce 545 centimetrů.
Otevřít galerii
 • Tyčkař Jan Kudlička z Dukly Praha při neúspěšném pokusu o zdolání laťky ve výšce 545 centimetrů. autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lenka Masná z PSK Olymp Praha si běží pro vítězství v závodě na 1500 metrů. autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Popáté v kariéře se dnes stal halovým mistrem ČR výškař Jaroslav Bába. Poté, co překonal laťku ve výšce 224 centimetrů, se pokusil ještě o zdolání 231 centimetrů, čímž by vylepšil letošní maximum, ale neuspěl.

Test formy absolvoval v "trojboji" Roman Šebrle a největší úspěch zaznamenal jako člen štafety pražské Dukly na 4x400 metrů, které pomohl k titulu. Ve vrhu koulí zůstal po dvou přešlapech za očekáváním (14,99/9. místo), ve skoku o tyči překonal 465 cm (8. místo).

Poté, co si sprinter Pavel Maslák v sobotu zajistil účast na pařížském mistrovství vítězstvím v běhu na 400 metrů, ještě si zlepšil náladu premiérovým triumfem na 200 metrů s časem 21,33.

Ženskou dvoustovku opanovala v čase 24,17 Zuzana Hejnová, která v Paříži rovněž poběží na dvojnásobné trati. Další jistá účastnice HME Lenka Masná dala pro změnu před osmistovkou přednost stejně jako vloni běhu na 1500 metrů a zopakovala vítězství.

O výkony zaručující účast na vrcholu halové sezony dnes marně usilovali dálkařka Jana Korešová, koulař Jan Marcell nebo tyčkaři Adam Ptáček a Jan Kudlička, který třikrát shodil laťku v požadované výšce 560 cm.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.