ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Atleti se chtějí na domácím šampionátu poprat o limity

Velikost textu:

Praha - Téměř kompletní domácí atletická špička se o víkendu představí na českém halovém mistrovství. Budou zde mít další šanci plnit limity na kontinentální šampionát, který se uskuteční na začátku března v Paříži. Aktuálně v nominaci figuruje třináct atletů a jen dva z nich budou v pražské hale Otakara Jandery ve Stromovce chybět. Do závodů českého šampionátu je přihlášeno více než 220 mužů a 190 žen.

Petr Svoboda nad překážkami
Petr Svoboda nad překážkami
Otevřít galerii
 • Petr Svoboda nad překážkami autor: Tibor Alföldi, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1833/183224.jpg?1280404822
 • Česká tyčkařka Jiřina Ptáčníková autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1806/180588.jpg?1279381269

"Oproti minulosti se mistrovství koná v trochu zvláštním termínu. V předešlých letech tímto závodem vrcholila nominace, která se pak uzavřela. Letos je to jinak," poukázal ředitel Českého atletického svazu František Fojt na čtvrteční tiskové konferenci na fakt, že atleti mohou plnit limity až do 24. února. "Nikdo tak nebude stresovaný, že musí splnit limit. Mohlo by se to pozitivně projevit," uvedl Fojt.

Z "limitářů" budou na 37. mistrovství chybět zraněný tyčkař Michal Balner, jenž si při závodě v Doněcku způsobil tržnou ránu na ruce a je ohrožen i jeho start v Paříži. Reprezentační šéftrenér Tomáš Dvořák si prý nedokáže představit, že by Balner měl za dva týdny závodit. "A myslím, že si to neumí představit ani on. Vypadá to, že svou skvělou formu nebude moci zúročit," podotkl Dvořák. Druhým "absentérem" je půlkař Jakub Haluša, jenž po podzimním zranění dává přednost přípravě na samotné mistrovství Evropy.

přehrát video
Před mistrovstvím republiky

Svoboda nechce být dvojkou

Jednou z hvězd akce bude překážkář Petr Svoboda, který věří, že se mu ve Stromovce podaří zaběhnout solidní čas. "Poslední dobou se mi více daří v Čechách než venku. Jdu si tam zvednout sebevědomí, protože velké soupeře až na Liou Sianga jsem v sezoně ještě nepotkal," uvedl Svoboda, který by prý rád na ME odjel s nejlepším evropským časem. Aktuálně je Svoboda v kontinentálních tabulkách druhý. "Nechci nechat nic náhodě. Půjdu naplno do rozběhu i do finále. Rád bych oba časy stlačil pod 7,50," řekl Svoboda odhodlaně. Před odletem do Paříže jej čeká ještě jeden start příští týden ve Stockholmu.

Útok na český halový rekord ohlásila tyčkařka Jiřina Ptáčníková, které k maximu Kateřiny Baďurové z roku 2007 (465 cm) zatím chybí pět centimetrů. Současná nejlepší česká tyčkařka by tak napodobila svého přítele Petra Svobodu a otce Františka Ptáčníka, halového rekordmana ve sprintu. Byl by to unikát, české maximum nikdy nedržel rodič i jeho potomek zároveň. "Doufám, že budu moct zaútočit na národní rekord. Troufám si na to. Natrénováno mám a myslím si, že je to jen otázka času, kdy se to povede," řekla Ptáčníková.

Jaroslav Bába a šéftrenér Tomáš Dvořák
Jaroslav Bába a šéftrenér Tomáš Dvořák
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.