ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Špotáková vynechá kvůli tréninku mistrovství republiky

Velikost textu:

Nymburk – Světová rekordmanka, oštěpařka Barbora Špotáková, se letos nezúčastní halového mistrovství České republiky, které proběhne již tento víkend v pražské Stromovce. V minulosti si přípravu zpestřovala jinými disciplínami, nyní chce více odpočívat a soustředit se pouze na oštěp. Poslední dva týdny strávila přípravou v Nymburce a brzy se chystá na dva měsíce do Jižní Afriky. Spolupráci se svým novým trenérem Janem Železným si nemůže vynachválit.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
Otevřít galerii
 • Barbora Špotáková autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/936/93573.jpg?1245266822
 • Jan Železný autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Barbora Špotáková se na hlavní sezónu připravuje pod vedením bývalého reprezentačního kolegy Jana Železného, kterému asistuje Tomáš Dřímal. "Hodně mě baví běhat s tahačem, díky němu nedělám při běhu tolik chyb. Nutí vás běžet ideální cestou," vysvětluje své tréninkové metody držitelka zlaté medaile z pekingské olympiády. Kromě běhání se v nymburské tělocvičně věnovala přechodu přes překážky a práci s medicinbalem.

Naše nejúspěšnější atletka chce po sezóně, která byla poznamenaná zraněním lokte, znovu vítězit a překonávat rekordy, do přípravy jde proto na sto procent. "Když přijde na trénink, tak do toho jde naplno. Například dnes běhala až zbytečně rychle, spíš ji tedy člověk musí krotit," přiznává Železný.

přehrát video
Špotáková se připravuje na novou sezonu

Špotáková a s ní v podstatě celá oštěpařská skupinka cítí ke svému zkušenému trenérovi především respekt, uznání a obdiv. Beze zbytku tedy plní jeho tréninkové plány. "Nejlepší je, když vidíme Honzu Železného spokojeného," dodává Špotáková.

Barbora Špotáková při tréninku
Barbora Špotáková při tréninku
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.