ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Šebrle se kvalifikoval na šampionát do Paříže, zaútočí na medaili

Velikost textu:

Praha – Vícebojař Roman Šebrle si na mistrovství republiky v Praze zajistil účast na halovém evropském šampionátu v Paříži. Kvalitním výkonem 6 117 bodů se dostal do čela evropských tabulek a po zpackané loňské sezoně je z něj opět adept na medaili na vrcholné akci. Kontinentální halový rekordman stál před víkendem před rozhodnutím, zda po nezdařeném víceboji v Tallinnu minulý víkend bude závodit, protože se stále potýkal s následky nachlazení. Nakonec se jeho rozhodnutí ukázalo jako dobré.

Roman Šebrle
Roman Šebrle
Otevřít galerii
 • Roman Šebrle autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2319/231884.jpg?1297542198
 • Roman Šebrle autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1823/182246.jpg?1280061921

"Ještě si budou muset mladí počkat, až skončím," glosoval svůj výkon Šebrle, ale ocenil své soupeře a nakonec stříbrného Adama Helceleta. "Kluci mi hodně pomohli psychicky, Adam mě vyhecoval tím, že řekl, že jde vyhrát," uvedl. Fyzicky prý neměl problém.

K tomu, aby se dostal na šampionát, potřeboval být do pátého místa v letošních evropských halových tabulkách, které nyní vede. Před ním je pouze světový rekordman z Tallinnu Ashton Eaton z USA (6 568).

přehrát video
Roman Šebrle na MČR ve víceboji

Svoje šance v Paříži však nechtěl Šebrle předjímat. "Uvidíme, přece jen dva víceboje pro takového dědu za sebou nejsou sranda," vtipkoval trojnásobný halový mistr Evropy, který na kontinentální halový šampionát pojede pošesté.

Už v sobotu si Šebrle zlepšil své výkony oproti Tallinnu ve všech čtyřech disciplínách a v nastoleném trendu pokračoval šestatřicetiletý atlet i dnes. "Do Tallinnu jsem vůbec neměl jezdit," kál se.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.