ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Finále Zlaté ligy bude příští rok v Bruselu

Velikost textu:

Monte Carlo - Nejlepší světoví atleti budou v prestižní sérii Zlatá liga bojovat i v roce 2008 o jackpot ve výši jednoho milionu dolarů, který si rozdělí pouze vítězové všech šesti mítinků. Spolu s třemi změnami ve vybraných disciplínách bude jiný také kalendář seriálu - začne 1. června v Berlíně, kde v minulých letech naopak Zlatá liga vrcholila. Finálový závod bude tentokrát hostit 5. září Brusel.

Francouzská sprinterka Christine Arronová (vpravo).
Francouzská sprinterka Christine Arronová (vpravo).

Na rozdíl od letoška nebudou mít muži a ženy stejně disciplín. Atleti budou o možnost zisku nejtučnějšího atletického šeku na světě bojovat na tratích 100 m, 400 m, 1500 m, 400 m překážek, skoku dalekém a oštěpu. Atletky naopak budou mít šanci jen na 200 m, 800 m, 100 m překážek a ve skoku vysokém.

Stejně jako v tomto roce má nárok na milion či podíl z něj pouze vítěz všech šesti mítinků, k nimž vedle Berlína a Bruselu patří Oslo, Řím, Paříž a Curych. Pokud se nenajde nikdo neporažený, rozdělí se o jackpot vítězové pěti klání - v tom případě bude ale na rozdíl od letoška v banku pouze poloviční suma.

Letos se o milion dolarů podělily neporažená ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová s americkou čtvrtkařkou Sanyou Richardsovou.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.