ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Česko má bronz z atletického mistrovství světa, štafeta Jamajky diskvalifikována

Velikost textu:

Monako – Česká atletika získala dodatečně bronzovou medaili z letošního halového mistrovství světa v katarském Dauhá. Mezinárodní atletická federace IAAF totiž oficiálně diskvalifikovala původně třetí štafetu Jamajky za doping Bobby-Gaye Wilkinsové a na třetí místo se posunula česká štafeta čtvrtkařek ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová a Zuzana Hejnová.

Denisa Rosolová
Denisa Rosolová

Česká čtveřice doběhla v závodě mezi pěti startujícími týmy o sekundu a 56 setin za Jamajkou, jejíž kvarteto vytvořilo časem 3:28,49 minuty národní rekord. Čtvrtkařky se tak postaraly o nejlepší český výsledek na šampionátu. Po diskvalifikaci Jamajky prohrály pouze se štafetami z USA a Ruska. 

Češky se mohou radovat z medailí proto, že IAAF od roku 2003 prosazuje ve štafetách pravidlo nulové tolerance. Doping jednoho z členů běžeckého kvarteta tak znamená diskvalifikaci celého týmu. Jednadvacetiletá Wilkinsová dostala v září dvouletý trest za zakázané látky, na něž byla pozitivně testována právě na šampionátu v Dauhá. Výsledek její zkoušky potvrdila i analýza kontrolního vzorku B.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.