ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Peking se stal pořadatelem atletického MS v roce 2015

Velikost textu:

Monte Carlo - Peking byl oficiálně vyhlášen pořadatelem atletického mistrovství světa v roce 2015. Čínská metropole byla po odstoupení Londýna jediným kandidátem na organizování této vrcholné akce a IAAF jí pořadatelství přidělila. Londýn z boje o mistrovství světa 2015 odstoupil kvůli nejisté budoucnosti olympijského stadionu budovaného pro hry v roce 2012. V Pekingu se bude soutěžit v Ptačím hnízdě, hlavním stadionu OH 2008.

Olympijský stadion Ptačí hnízdo
Olympijský stadion Ptačí hnízdo
Otevřít galerii
 • Olympijský stadion Ptačí hnízdo autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Národní stadion v Pekingu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Prezident IAAF Lamine Diack je s Pekingem jako pořadatelem spokojen. "Je skvělá šance rozvíjet náš sport a atletickou kulturu v zemi s 1,6 miliardy obyvatel. Jak někdy říkáme: Čína není země, je to kontinent," uvedl v Monte Carlu, kde jedná vedení IAAF.

Peking se stane čtvrtým asijským městem, které přivítá atletické mistrovství světa pod širým nebem. V roce 1991 to bylo Tokio, před třemi lety další japonské město Ósaka a příští rok to bude korejské Tegu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.