ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Špotákovou už loket nebolí, těší se na trénink

Velikost textu:

Praha - Všechny zdravotní neduhy oštěpařky Barbory Špotákové jsou, zdá se, zažehnány. Loket, s nímž laborovala při "bronzovém" mistrovství Evropy v Barceloně i na sklonku sezony, a také Achillova šlacha, která ji trápila na začátku roku, už světovou rekordmanku nebolí. Špotáková si nyní užívá dlouhého odpočinku, ale také plánuje přípravu na další sezonu s novým koučem Janem Železným.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
Otevřít galerii
 • Barbora Špotáková autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Barbora Špotáková autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Dá se říct, že je v pořádku," řekla Špotáková o svém loktu. "Obě zranění byla spojená s házením oštěpem naplno, takže jakmile jsem přestala závodit a nervovat se, ten klid tomu okamžitě pomohl," prohlásila. Lékaři jí doporučili šest týdnů klid. "To se potvrdilo. Jsem ráda, že nebudu muset absolvovat nějakou operaci nebo něco takového," řekla s úlevou.

Po jedenácti letech ukončila spolupráci s koučem Rudolfem Černým a přestoupila do oštěpařské skupiny Jana Železného. Společně už začali plánovat přípravu a soustředění. V podzimní přípravě žádné dramatické změny nenastanou. "Bude to podobné jako vždycky," uvedla Špotáková. V druhé polovině října bude nabírat kondici na Šumavě, před Vánoci odjede tradičně na Kanárské ostrovy.

přehrát video
Špotáková už má loket v pořádku

Špotáková bude tři týdny trénovat v Africe

S koučem přesto museli udělat kompromis, neboť Železný po celou svou kariéru preferoval dlouhé jarní soustředění v Africe, naopak Špotáková dlouhé pobyty v zahraničí v oblibě nemá. "Takže do Afriky pojedeme tak na tři týdny," našli společné řešení. Příští sezona rozhodně pro Špotákovou nebude tak náročná jako letošní. "Zatím neznáme žádné termíny, takže jsme se o závodech moc podrobně nebavili," uvedla.

Letos předčasně ukončila sezonu a od atletiky si po měsíci odpočinula. Bude se věnovat jen dětem při projektu Atletika pro děti v Kladně a na finále Středoškolského poháru v Břeclavi. "Už cítím, že se na trénink zase začínám těšit," prohlásila. Možná se opět bude věnovat doplňkovým závodům v hale. "Beru to jako zpestření oštěpařské přípravy a trenér mi nejspíš bránit nebude. Chce to trénink proložit adrenalinem při závodu," řekla.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.