ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Pražskou Grand Prix poběží i oba obhájci loňského vítězství

Velikost textu:

Praha - Obhájci loňských vítězství Dickson Marwa z Tanzanie a Gladys Oterová z Keni jsou největšími favority letošní běžecké Grand Prix v Praze. České elitní běžce zastupují Róbert Štefko se svým svěřencem Janem Kreisingrem, který se o vítězství popere s talentovaným Milanem Kocourkem. Mezi ženami jsou největšími domácími favoritkami Petra Kamínková, Marcela Lustigová a Ivana Sekyrová. Večerní závody mužů na deset kilometrů a žen na poloviční trati jsou téměř vyprodány, zbývá několik posledních startovních čísel. Do osvětlených ulic metropole tak vyběhne více než 4 000 účastníků, z toho kolem 1 500 žen.

Keňská běžkyně Gladys Oterová
Keňská běžkyně Gladys Oterová
Otevřít galerii
 • Keňská běžkyně Gladys Oterová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Běžecká Grand Prix v Praze zdroj: praguemarathon.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Mám tyto závody strašně ráda. Už jsem z dráhy vypadla. Fascinují mě lidi, jak si jdou zaběhat. Je to krásná a příjemná atmosféra, proto se těším," uvedla osmatřicetinásobná mistryně ČR Petra Kamínková.

Na poslední chvíli ze startovní listiny vypadl jeden z favoritů Joseph Kiptoo Birech z Keni, který byl nominován na Hry Commonwealthu. Nahradit by ho ale mohl čerstvý držitel francouzského rekordu v půlmaratonu Abdellatif Meftah. Oterové by mezi ženami měla pořádně zatopit Zakia Mrishová z Tanzanie, která má nejrychlejší přihlášený čas 14:45.

přehrát video
V Praze se poběží Grand Prix

Rekord závodu drží Wilson Kiprotich z Keni z roku 2008, který trasu proběhl v času 28:05. Nejrychlejší ženou pražského klání je Maďarka Aniko Kalovicsová, jejíž výkon z roku 2002 má hodnotu 15:30. Loni Marwa vyhrál v času 28:24, Oterová před rokem proběhla cílovou čárou na Staroměstském náměstí za 15:45.

Petra Kamínková
Petra Kamínková
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.