ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Týmové atletické tituly obhájili muži Kroměříže a ženy USK

Velikost textu:

Vyškov - Týmové atletické tituly vybojovali stejně jako v předchozích dvou letech muži Kroměříže a ženy USK Praha. Ve Vyškově staronoví šampioni z Kroměříže porazili o 23 bodů pražskou Duklu, které se opět nepodařilo načít druhou padesátku titulů. Vysokoškolačky nasbíraly o deset bodů víc než jejich rivalky z pražského Olympu a získaly dvacátý titul. Třetí místa patří brněnským celkům - mužům univerzity a ženám Olympu.

MČR v atletice
MČR v atletice
Otevřít galerii
 • MČR v atletice autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zklamaný Petr Svoboda autor: Alföldi Tibor, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1837/183653.jpg?1280515611

Kroměřížští se ziskem třetího titulu osamostatnili na druhém místě historického pořadí před Olympem Praha. Ve Vyškově vybojovali devět prvenství, o dvě se zasloužila ugandská běžecká posila Jimmy Adar, který vyhrál na obou středních tratích a osmistovku navíc v rekordu stadionu 1:46,88.

Petr Svoboda na evropském šampionátu zavadil v závěru o překážku a z prvního místa se propadl na šestou příčku. Zklamání v něm stále přetrvává, hlavně proto, že po barcelonském závodě zaběhl několikrát čas, za který jeho soupeři brali medaili. V chladu a dešti předvedl závodník Olympu ve Vyškově výkon 13,57.

přehrát video
MČR družstev v atletice

Svoboda o motivaci do příští sezony

0"V hale je mistrovství Evropy, to je velká možnost k reparátu. Hlavně je tam jen pět překážek, takže je relativně velká možnost, že nic nezkazím."

Bezpečně směřoval k obhajobě i USK, byť s městským rivalem Olympem to na dílčí vítězství bylo 8:8, ale nakonec si vysokoškolačky mohly i dovolit nenastoupit do závěrečné štafety na 4x400 metrů. "Mnozí nás favorizovali a předpokládali, že zvítězíme, holky však již byly unavené po celé sezoně, a tak to nebylo úplně jednoznačné," konstatovala šéfka vítězného družstva Jana Moberly. USK se o další triumf přiblížil k Olympu, který je s 28 tituly stále nejúspěšnějším českým klubem.

Petr Svoboda
Petr Svoboda
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.