Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 19. – 22. září 2018 Nová Scéna Národního Divadla a další místa v Praze

CS EN

Porota

Předseda

Elmar Kruse

Elmar Kruse

Výkonný ředitel a majitel C Major Entertainment GmbH
Německo

C Major Entertainment GmbH

2006 –

Mediální manažer, producent a distributor audiovizuálních děl

Společnost C Major Entertainment již od roku 2006 usiluje o to, aby svým zákazníkům nabídla audiovizuální hudební díla – od baletu k heavy metalu – v nejvyšší možné kvalitě: klasická a populární hudba pro televizi, DVD, Blu-ray, video on demand a promítání v kinech. Katalog společnosti obsahuje přes dva tisíce hodin pořadů, včetně klasických děl významných producentů jako jsou Unitel Classica, Accentus, Bernhard Fleischer Moving Images, Sony Classical, Universal Music, PBS a mnoho dalších. Vydavatelství společnosti C Major pro DVD a Blu-ray, založené v roce 2009, získalo v letech 2010 a 2012 prestižní cenu Echo Klassik za záznam cyklu Prsten Nibelungů (Richard Wagner) v nastudování skupiny La Fura dels Baus z italské Valencie a za záznam moderního baletu Malá mořská víla. Společnost C Major Entertainment také nedávno s velkým úspěchem vydala všech 26 oper Giuseppe Verdiho na DVD a Blu-ray v rámci projektu „Tutto Verdi“.

Ceny Echo Klassik za: Prsten Nibelungů (2010), Malá mořská víla (2012), Růžový kavalír (2015)

Výkonný ředitel

EuroArts Music International GmbH

2000 – 2006

Jako výkonný ředitel společnosti EuroArts Music International jsem pomohl rozvinout podnikání malé nezávislé audiovizuální televizní produkční společnosti na všestrannou mediální společnost s vlastním DVD vydavatelstvím.

Ředitel hudebního vydavatelství

Universal – Philips Music Group Germany

1998 – 2000

Jako ředitel Philips Music Group Germany jsem vedl prodej prvního klasického alba Andrea Bocelliho v Německu, kde jsme prodali přes 320 tisíc nahrávek („zlatá deska“). Další hudebníci v našem tehdejším katalogu byli Alfred Brendel, Jessye Norman a Simon Rattle a Wiener Philharmoniker.

Ředitel pro marketing a vztahy s veřejností

IFPI Německo

1993 – 1998

Jako marketingový ředitel německé pobočky Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) jsem odpovídal za vytváření silné veřejné prezentace společnosti. V průběhu svého působení jsem založil tradici udílení cen Echo a Echo Klassik.

Členové

Aleš Březina

Aleš Březina

Ředitel Institutu Bohuslava Martinů v Praze
Česká Republika

Aleš Březina (*1965),
český hudební skladatel a muzikolog. Vystudoval hru na housle na
Konzervatoři v Plzni a muzikologii na univerzitách v Praze,
Basileji a Berlíně. Ve své vědecké profesi se věnuje především bádání o Bohuslavu
Martinů
 a české a světové hudbě
20. a 21. století
. Od roku 1995 je ředitelem Institutu
Bohuslava Martinů
 v Praze a předsedou ediční rady Souborného
kritického vydání děl Bohuslava Martinů
. Březina složil hudbu k více než 20
filmům. Za svou filmovou hudbu byl 3x nominován na cenu Český lev (Horem
pádem, Obsluhoval jsem anglického krále, Líbánky), za hudbu k filmu Líbánky
dále na Cenu české filmové kritiky. Za hudbu k filmu Kawasakiho růže byl nominován na
cenu European Film Composer 2010. Rozsáhlá je i jeho práce pro
divadlo. Spolu s libretistou a režisérem Jiřím Nekvasilem je autorem
opery Zítra se bude… o procesu
s Dr. Miladou Horákovou (cena Alfréda Radoka za nejlepší hudbu
v roce 2008; režie filmové verze Jan Hřebejk, 2010). Březina je též
autorem hudby i libreta své druhé opery Toufar (premiéra
2013, ND Praha, režie Petr Zelenka), o procesu s farářem Josefem Toufarem,
která vznikla v rámci projektu Parallel lives.Jeho díla uslyšíte ale i v mnohých koncertních síních. Pro Soňu Červenou složil melodram A-ha! (2006). Klavírní trio Kawasakiho růževzniklo na objednávku MHF F. L. Věka.3. věta této skladby byla psána pro Guarneri Trio Prague, světovou premiéru měla v roce 2011 ve Stadtcasino Basel, českou o rok později v pražském Rudolfinu.

Elen Rhys

Elen Rhys

Programová ředitelka S4C a velšská herečka
Wales

Před nástupem do velšské televize S4C pracovala Elen Rhys jako producentka pro BBC Cymru Wales. Její kariéra ve vysílacích médiích začala před více než dvaceti lety; v průběhu této doby Elen nasbírala široké a obsáhlé zkušenosti jako autorka, scénáristka, producentka a redaktorka vysílání ve Walesu, ve Velké Británii obecně a i mezinárodně.
Elen je také úspěšnou autorkou pořadů pro děti a mládež a působila jako producentka a režisérka seriálů pro S4C a celostátní britské vysílání.
Jako programová ředitelka pro zábavní pořady má na starosti komedii, oddechové, populárně vědecké a hudební pořady a značnou část živých vysílání kanálu S4C.

Heidi Pruuli

Heidi Pruuli

Výkonná producentka, ERR – Estonská veřejnoprávní rozhlasová a televizní společnost
Estonsko

Heidi Pruuli je absolventkou hudební teorie a muzikologie na Estonské akademii hudebního umění. Od roku 1980 pracuje v Estonské televizi (ETV) jako producentka a redaktorka; spolupracovala na přípravě stovek hudebních a tanečních pořadů a filmů. V roce 1995 se stala ředitelkou pro hudební program ETV; mezi lety 2005 a 2008 pracovala tamtéž jako výkonná redaktorka pro hudbu, televizní koncerty a živé přenosy a od roku 2007 do roku 2017 byla programovou ředitelkou ETV1, hlavního estonského veřejnoprávního televizního kanálu. Jako producentka se podílela na několika mezinárodních koprodukčních projektech, mimo jiné Jonášovo poslání (Estonský rozhlasový symfonický orchestr (ERSO), dirigent Neeme Järvi, 2009), Wallenberg (Erkki-Sven Tüür), Pokušení Adamovo (Arvo Pärt a Robert Wilson), Ztracený ráj (2015), Ranný Mahler (Thomas Hampson, Neeme Järvi a ERSO, 2017) a záznamy koncertů Kristjana Järviho s ERSO a Paavo Järviho s Estonským festivalovým orchestrem pro Mezzo. Aktuálně pracuje na projektech Klasické hvězdy a Eurovision mladých hudebníků.
Heidi Pruuli je již přes 25 let aktivní členkou skupiny odborníků na tanec a hudbu při Evropské vysílací unii (EBU) a IMZ. Od roku 2017 je také členkou představenstva IMZ. Je také dlouhodobou spolupracovnicí na festivalu Zlatá Praha; pravidelně se účastní od roku 1991 a v letech 1999 a 2012 byla členkou komise

Samantha Farber

Samantha Farber

Sonostream.tv
Rakousko

Přihlásit se

 *

 *

Zapomeli jste heslo?