Martin Kumžák

Patří neoddělitelně k StarDance, kde se uplatňuje jako autor znamenitých aranžmá, jako dirigent a instrumentalista. Jeho Moondance Orchestra patří k absolutní špičce mezi tanečními orchestry v ČR. Svými aranžmá překvapuje tanečníky i muzikanty, protože k tanci dokáže upravit jakoukoliv hudební předlohu. Martina Kumžáka a jeho orchestr ale známe i z jiných pořadů České televize: například doprovázel interprety při předávání cen TýTý a během soutěže Duety, aneb když hvězdy zpívají.


Jak dlouho spolu hraje Moondance Orchestra? A jak jste se dali dohromady?
V této sestavě spolu hrajeme od první StarDance, což je, tuším, tak šest let. Jsme všichni kamarádi z dob starých pražských jazzových klubů, kteří si spolu rádi zahrají.

Proč jste si vybral název Moondance Orchestra
Hledal jsem něco souvisejícího s tancem a pomohla mi píseň, kterou jsme tenkrát hráli. Připadalo mi, že název odpovídá projektu, kvůli kterému jsme vznikli.

V jaké sestavě budete letos hrát na StarDance?
V nezměněné, což považuji za velký luxus a pohodu.

Kdo připravuje aranžmá pro váš orchestr?
Já.

Můžete představit vokalisty?
Nada Wepperová, Dušan Kollár, Dasha a Michal Cerman. Mám je všechny natolik rád, že ponechám na divácích, aby si je sami vygooglovali.

Co se v orchestru změnilo od minulé série StarDance?
Co se týká osobních životů členů orchestru, tam by se jistě něco ke zmínění našlo, ale po profesní stránce je to stále totéž. Zaplať Pán Bůh.

Martin Kumžák

Špičkových tanečních orchestrů, při jejichž hudbě se opravdu dá tancovat, u nás moc není. Co je na taneční hudbě nejobtížnější?
Přestat… když všichni tančí…

Někteří členové orchestru získali v minulých letech významné ceny.
Dášenka je THÁLIE. Jinak jsme normální. (Zpěvačka Dasha získala v březnu 2011 Thálii za ztvárnění Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar – pozn. red.)

Jakými melodiemi letos otevřete soutěž?
Líbivými, nechte se překvapit.