TV program Osobní program  
 

Eurovision Song Contest 2008

Česká televize se letos podruhé připojila k celosvětově oblíbené hudební soutěži Eurovision Song Contest Oproti loňskému roku se všechny země, kromě tzv. Big 4 (Francie, Německo, Velká Británie a Španělsko) a hostitelské země (Srbsko), zúčastnilo semifinálových kol.

Země tak měly stejné šance na postup a nezáleželo na umístění v loňském ročníku. Vzhledem k letošní rekordní účasti 43 zemí se uskutečnila semifinálová kola dvě: 20. a 22. května 2008.

Česká republika soutěžila ve druhém semifinálovém kole a Tereza Kerndlová s písní „Have Some Fun“ vystoupila jako osmá v pořadí. Do finále, vysílaného v sobotu 24. května na ČT1 od 21.00 hodin, nepostoupila.

Vítězem letošní Eurovision Song Contest je Dima Bilan s písní Believe! Eurovize se tak v příštím roce přesune do Ruska.

Nenechte si ujít dokument M. Kubaly o zákulisí soutěže.
Nabízí pohled do zákulisí českého výběrového kola Eurosongu a mapuje cestu naší účasti v semifinále v Bělehradě. Najdete v něm také řadu rozhovorů s největšími hvězdami evropské hudební scény, které zvítězily v domácích kolech a které jsou skutečnými miláčky svých posluchačů.

 

Vysílání:

Eurosong 2008
sobota 5. 7. 2008 ve 21:25 na ČT2

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 52 minut
Rok výroby: 2008
PST

Novinky

25. 05. '08

Vítězem letošní Eurovision Song Contest je Dima Bilan s písní Believe! Eurovize se tak v příštím roce přesune do Ruska. Gratulujeme!

23. 05. '08

Druhé semifinále již proběhlo a pro nás bohužel ne příliš dobře. Tereza Kerndlová s písní Have Some Fun se do finále neprobojovala. Přesto předvedla velkou show a vy se těšte na finále!

21. 05. '08

Máme za sebou první semifinále a vidět vše z Bělehradské arény byl opravdu zážitek. Do finále se z devatenácti zemí probojovalo těchto deset zemí : Řecko, Finsko, Izrael, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Arménie, Azerbajdžán, Polsko, Norsko a Rusko. Počkejme si na čtvrtek jak vše dopadne v našem semifinálovém kole! Diváci ČT již v tomto kole mohou hlasovat, samozřejmě platí pravidlo, že hlasování pro vlastní zemi je nemožné.

archiv zpráv

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1256