Pátek dne 16. 2. 07 patří pohádce Čert ví proč, alespoň na televizním programu ČT1. V 11.20 můžete shlédnout Film o film Čert ví proč a ve 20.00 pak celou pohádku. Pokud jste nestihli film o filmu, nemusíte litovat, můžete se na něj podívat v archivu vysílání ČT. Pokud se Vám pohádka líbila a chcete si o ní přečíst více, podívat se na fotografie, obrázky, přečíst si rozhovor s režiérem Romanem Vávrou a hlavně mít film na DVD, ptejte se v obchodech po prosincovém speciálu časopisu Země pohádek, který byl celý věnován právě Čert ví proč a obsahuje DVD. Při troše štěstí se Vám jistě podaří ho sehnat nebo objednat přes web. Také se moc těšíme na Vaše názory v Diskusi na tomto webu.
 

Skončila soutěž o VHS/DVD naší pohádky, nejhezčí čertíky jsme ocenili a tvůrcům poslali pohádku. Maňásky jsme spolu s videokazetami a dalšími dárky odvezli do nemocnice v Motole na oddělení dětské onkologie. Můžete se podívat, zda k nám váš čertík v pořádku doputoval. A jestli má u nás foto, můžete se těšit na vaše výhry.
» Fotografie
 

Dne 20.12. bude hlavním hostem pořadu ČT Noc s Andělem představitelka Aničky z naší pohádky Táňa Pauhofová. Kdo ji máte rádi a zajímá Vás, rozhodně si nenechte tento pořad ujít. Mimo ní se také velmi pravděpodobně setkáte z dalším hostem z naší pohádky, který ji přijde do studia navštívit. Povídat se bude samozřejmě hlavně o pohádce a čeká na Vás jistě i nejedno překvapení....
 

Pro malé i velké příznivce naší pohádky jsme na 6. prosince připravili zábavné čertovské odpoledne v nákupním centru Hypernova.

Děti budou mít možnost shlédnout pohádku na domácím kině s velkoplošnou obrazovkou, hrát hry, luštit kvízy, dostat podpis od pravé princezny na autogramiádě Táňy Pauhlofové a zasoutěžit si o pexesa, pastelky, kazety a DVD s Čert ví proč. Akce probíhá od 14:00 do 18:00 v prostorách nákupního centra Hypernova v Průhonicích.
 

Křest DVD
Ve středu 3.12. 2003 se v prostorách divadla Archa uskutečnil křest DVD naší pohádky ČERT VÍ PROČ.
Křest se konal za účasti herců a tvůrců pohádky. DVD slavnostně pokřtila paní Jiřina Macourková, manželka autora námětu pohádky Miloše Macourka.
» Fotografie

 

Od 1. 11. 2003 si můžete v ČR a SR koupit VHS a DVD Čert ví proč. Od 4. 12. si je budete moci objednat i zde přes naše stránky (viz menu vlevo). Pokud to stihnete do vánoc, dostanete zdarma ještě čertovské pastelky a pexeso.Těšte se! Navíc pouze do vánoc je VHS (299,- Kč) a DVD (499,- Kč) k dostání za zvýhodněné ceny, které budou po novém roce zvýšeny.

Videoochutnávka DVD
Videospot (kupte si DVD/VHS)
Kupte si DVD/VHS

 

Internetové stránky pohádky Čert ví proč se umístily v Top Ten finále soutěže Prix Europa

Naše webové stránky se umístily v první desítce finálového klání o prestižní cenu PRIX EUROPA EXPLORATION Internet Fiction 2003, které se konalo v minulých dnech v Berlíně.

Internetové stránky pohádky Čert ví proč se zúčastnily finále soutěže PRIX EUROPA EXPLORATION Internet Fiction, které proběhlo 12. 13. 10. 2003 v Berlíně. Dvacet členů poroty hodnotilo známkami od jedné do deseti každé z kritérii, kterými byly: koncept (idea), obsah, design, uživatelská přístupnost, schopnost rozvíjet představivost. Konečné bodové ohodnocení vzniklo průměrem všech známek (viz tabulka níže). Součástí hodnocení byla i otevřená diskuse o jednotlivých projektech. Stránky pohádky Čert ví proč zaujaly a byly kladně hodnoceny zejména za: poetický design, přehlednost, hravost, množství informací a komplexnost obsahu zejména ve vztahu k dětem.

Oficiální výsledková listina soutěže:
PRIX EUROPA 2003 - Top Ten, Internet Exploration Award Fiction
7,52 Tre över Sju (www.ur.se/3over7) Švédsko
7,47 Ghosts of Albion (www.bbc.co.uk/ghosts) Velká Británie
6,86 SR c (www.sr.se/src) Švédsko
6,83 Hallstatt Ambiences (www.rtvslo.si/halstat) Slovinsko
6,58 Björnes Magasin (svt.se/svt/jsp/Crosslink.jsp?d=3944) Švédsko
6,57 The Wonderful World of J.-H. Fabre (www.dradio.de/hoerspiel/fabre/) Německo
6,29 Bolibompa (svt.se/bolibompa/version2) Švédsko
6,18 Twebby
(svt.se/svt/jsp/Crosslink.jsp?d=5300)Švédsko
6,08 Čert ví proč (www.ceskatelevize.cz/certviproc) Česká republika
5,93 Harry Hartz and the Agenda 7/03 (www.inforadio.de/agenda) Německo

Soutěž Prix Europa (www.prix-europa.info) byla založena v roce 1987 Evropskou radou a Evropskou kulturní nadací. Cena Prix Europa je každoročně udělována nejlepšímu evropskému televiznímu, rozhlasovému a internetovému projektu s cílem prosadit jej v Evropě a podpořit jeho distribuci a použití.

Www team úspěšnou účast na soutěži později oslavil dortem.
Fotografie
 

Dražba pekelných strojů z pohádky
(Charitativní akce pro děti s mentálním postižením)

V sobotu 18. října 2003 probíhá v obchodním centru Letňany oslava prvních narozenin nákupního a zábavního komplexu. Distribuční společnost SPI International Czech Republic v rámci této akce pořádá dražbu rekvizit z filmu Čert ví proč. Jedná se o stroje, které pekelníci používali na hříšné pozemšťany.
Stroje si můžete koupit před multikinem Palace Cinemas v Letňanech v areálu nákupního centra Letňany dne 18. října od 19:45. Jako licitátor se představí Libor Bouček, modrátor rádia Express. Výtěžek celé akce bude věnován na výstavbu chráněné dílny pro osoby s mentálním postižením v obci Slapy, která vzniká pod záštitou občanského sdružení Portus Praha.
 

Naše Internetové stránky postoupily do finále soutěže Prix Europa.

Stránky byly nominovány spolu s dalšími 17 vybranými projekty celé Evropy do finálního klání o prestižní cenu PRIX EUROPA EXPLORATION Internet Fiction. Vyhlášení vítězného projektu proběhne v říjnu 2003 v Berlíně.
Stránky vznikly v Internetovém oddělení ČT v úzké spolupráci s produkcí Verbascum, s.r.o., která se podílela zejména na obsahové části projektu.
Grafická podoba projektu vychází z kreseb skvělého výtvarníka filmu Fero Liptáka. Některé z nich vytvořil přímo pro internetové stránky pohádky (např. stylizované postavičky, které představují jednotlivé profese filmařů).
Snahou tvůrců stránek bylo přenést alespoň část pohádkového prostředí, vizuality a poetiky na internet, přiblížit dětem vznik pohádky a prostředí natáčení, poskytnout jim možnost komunikovat s tvůrci, hlavními protagonisty a s ostatními dětmi, které pohádku viděly.
27. srpna 2003
 

Dnes na dopolední projekci na MFF Karlovy Vary přivítal tvůrčí štáb 200 000 diváka.

Stala se jím pětiletá Hana Vacková, shodou okolností dcera herce Petra Vacka. Cenu převzala na odpolední autogramiádě s tvůrci filmu mj. režisérem Romanem Vávrou, herci Ivou Janžurovou, Táňou Pauhofovou, Štěpánem Kubištou, Jiřím Lábusem a dalšími, která se uskutečnila před hotelem Thermal. Autogramiádě předcházelo malování čertů, za své obrázky dostaly zúčastněné děti čertovské dárky.

» Fotografie

10.července 2003

 

Den s pohádkou Čert ví proč na MFF Karlovy Vary

Na čtvrtek 10.července je pro odbornou i laickou veřejnost připraveno několik zajímavých akcí k pohádce.
Od 9.30 hod. se uskuteční projekce filmu za přítomnosti tvůrců v Malém sále Thermalu (další projekce filmu za účasti tvůrců proběhne 11.7. v 11 hod. v Městském divadle).

Odpoledne 10.7. bude věnováno především dětem. Mezi 15.00 16.00 hod. se uskuteční před hotelem Thermal velké malování čertů, na které zveme všechny šikovné děti. Kdo přijde namalovat čerta, dostane čertovské pastelky a za obrázek i další odměnu! A navíc - kdo přijde v kostýmu čerta, dostanete tričko ČERT VÍ PROČ.

Od 16.00 budou mít fanoušci možnost získat podpisy oblíbených herců. Autogramiády se zúčastní chůva - Iva Janžurová, princezna - Táňa Pauhofová, zrádný ministr - Jiří Lábus a možná i další

V 16.30 hod. bude slavnostně vyhlášen 200 000. divák filmu Čert ví proč.

 

Do středy 4.6. vidělo Čert ví proč 177 409 lidí
 

K 23.3.2003 vidělo Čert ví proč 104 217 diváků.
 

PREMIÉRY VE VAŠICH KINECH:
Svitavy - ve čtvrtek 20.3. v 17 hod.
Slavnostní premiéra filmu za účasti režiséra filmu Romana Vávry
Tábor - v sobotu 22.3. v 17,30 hod.
( od 17 hod. autogramiáda )
Slavnostní premiéra filmu za účasti režiséra filmu Romana Vávry a hereckých osobnostní - Štěpán Kubišta ( princ Filip ) a Barbora Hrzánová ( Róza ) 

K 16.3. vidělo pohádku ČERT VÍ PROČ celkem 84 963 diváků.
 

Autogramiáda s ČERT VÍ PROČ v sobotu 22.3.2003 od 14,15 -15,15 hod ve Village Cinemas ČERNÝ MOST

s JIŘÍM LÁBUSEM ( ministr krále Dobromila ), ŠTĚPÁNEM KUBIŠTOU ( princ Filip ), BARBOROU HRZÁNOVOU ( Róza - žena Kolodějova ), ROMANEM VÁVROU ( režisérem filmu ) 

NÁVŠTĚVNOST "ČERTOVSKÝCH" STRÁNEK

Za prvních deset dní navštívilo tyto webové stránky už téměř 2 500 návštěvníků! Viděli jste celkem přes 71 000 jednotlivých stránek a nejvíce vás lákaly videoukázky a klipy, fotky (hlavně ty, na kterých je princezna Anička a princ Filip) a také vás zajímal příběh pohádky. Hodně jste také soutěžili, což nás moc těší a doufáme, že se k nám budete rádi vracet. Chystáme pro vás totiž ještě mnoho dalších novinek: právě jsme otevřeli náš virtuální obchod, kde si můžete koupit spoustu "čertovin". Určitě nezapomeňte na on-line rozhovor s režisérem pohádky R. Vávrou, který proběhne 18. 3. od 14.00, no a samozřejmě ještě mnoho a mnoho dalšího... Těšte se, my se na vás také těšíme!
(13. 03. 03) 

V pátek 14.3. budou hosty pořadu Prima jízda na tv Prima Pavel Liška (Urugal), Boris Hybner (šašek) a Roman Vávra (režisér).
Richard Němec, producent
(11. 03. 03)
 

Ve čtvrtek 13.3. vyjde v Reflexu rozhovor s představitelem Lucifera Csongorem Kassasiem s názvem "Šťastný maďar". Rozhovor dělal s hercem Tomáš Baldýnský a bude dlouhý minimálně dvě strany. Myslíme, že se v něm dozvíte mnoho zajímavostí ze života Csongora. Csongi vypráví například o tom, jak se dostal k hraní. Na střední škole totiž parodoval profesory, kteří jej pak nutili, aby jim své herecké kreace po vyučování předváděl. Máte se na co těšit!
Richard Němec, producent
(11. 03. 03)

 

Do neděle 9.3. vidělo film již 53036 diváků. Pohádka ČERT VÍ PROČ tak i po druhém víkendu zůstává na vedoucí pozici v počtu diváků v českých kinech! Děkujeme Vám za přízeň!
Richard Němec, producent
(11. 03. 03)
 

Ve čtvrtek 13.3. v 17 hodin máte možnost slyšet v rámci pořadu Film o páté na pražském Radiu 1 (91,9 FM) rozhovor s režisérem Romanem Vávrou, producentem Richardem Němcem a hudebním skladatelem Petrem Ostrouchovem.
Richard Němec, producent
(11. 03. 03)
 

Dnes 11.3. vyšel v Týdeníku televize obsáhlý a zajímavý rozhovor s představitelkou Aničky Táňou Pauhofovou. Časopis poznáte v trafice snadno, Táňa je totiž také na titulní stránce. Určitě doporučujeme zakoupení všem, kteří se chtějí o Táně dozvědět více.
Richard Němec, producent
(11. 03. 03)

 

LUCIFER - z Vašich reakcí z diskuze jsme poznali, že se Vám Lucifer velmi líbil a rádi byste se dozvěděli více o jeho hereckém představiteli Csongorovi Kassaiovi, a proto se pokusíme s ním naplánovat on-line diskuzi. V tuto chvíli je na divadelním zájezdu v Americe. Jakmile se vrátí, tak ho s touto žádostí oslovíme. Ještě Vás budeme informovat !
 

2.3.2003 - ČERT VÍ PROČ vidělo od premiéry již 23 974 diváků.
 

Soutěž s Čert ví proč ve Village Cinemas Černý Most!

Prvních 1.000 dětských návštěvníků dostane ZDARMA sadu barevných pastelek Čert ví proč.

V čertovské soutěži můžete navíc vyhrát pexeso Čert ví proč, magnetky, kulíšky, šály s motivem pohádky, filmové plakáty nebo volné vstupenky do Village Cinemas.

Program Čert ví proč od 6.3. do 12.3.: Pondělí - Neděle 13:45, 15:10, 16:00, 17:30, 20:00 (a v sobotu a neděli navíc v 10:30, 11:30, a 12:50)

Akce platí od 7.3. do 16.3.2003.

Village Cinemas Černý Most, ul. Chlumecká 8, 198 19 Praha 9.
Rezervace: 2 66 790 999

 

DRAŽBA PEKELNÝCH STROJŮ
Jak už jsme inzerovali, chystáme pro vás dražbu pekelných strojů, bohužel vás musíme požádat o strpení a omluvit se, příprava bude ještě několik dní trvat. Rozhodně nám ale zachovejte přízeň, jakmile bude vše připraveno, dozvíte se vše zde na stránkách.
(28. 02. 03)
 

POHÁDKOVÉ VÍKENDY S ČERT VÍ PROČ

víkend plný soutěží o pohádkové ceny, malování, pohádek, vystoupení kouzelníka a dalších překvapení

v SOBOTU 1. 3. 2003
- v Palace Cinemas PARK HOSTIVAŘ v Praze
od 14 do 18 hodin
POZOR!!! V 15 hod. autogramiáda s princeznou ANIČKOU (Táňa Pauhoufová) a darmošlapem KVIDEM (Ivan Shvedoff)

Film hrají každou celou hodinu!!!

v SOBOTU 1. 3. 2003
- v Palace Cinemas OLYMPIA CENTRUM v Brně

Film hrají v 10:30, 11:30, 12:50, 13:50, 15:00, 16:00 17:10, 18:10, 19:20

v NEDĚLI 2. 3. 2003
- v Palace Cinemas NOVÝ SMÍCHOV v Praze od 14 do 18 hodin
POZOR !!! v 15 hodin autogramiáda s princeznou ANIČKOU (Táňa Pauhoufová) a královským šaškem (Boris Hybner)

Film hrají v 11:00, 12:40, 13:10, 14:50, 15:20, 16:55, 17:30, 19:40, 20:30, 21:50

 

DRUHÝ KLIP K POHÁDCE ČERT VÍ PROČ
Právě dnes jsme dokončili klip k písničce Co tu je, to tu je, kterou zpívá Václav Koubek. Text a noty najdete zde na stránkách, brzičko přibude i videoklip na přehrání a stejně brzy klip uvidíte i ve vysílání České televize. Těšte se!
(25. 02. 2003)
 

FILM O FILMU
Pro ty z vás, které zajímá, jak se pohádka Čert ví proč natáčela, vysílá Česká televize 9. 3. 2002 v 19.30 na ČT2 Film o filmu.
(25. 03. 2002)
 

IVA JANŽUROVÁ A ROMAN VÁVRA V DOBRÉM RÁNU
Zítra (26.02.2003) můžete vidět a slyšet Ivu Janžurovou a Romana Vávru ve vysílání Dobrého rána. Nejprve krátce po osmé na ČT1 a v repríze na ČT 2 chvíli po jedenácté.
(25. 02. 2002)
 

ČERTOVSKÁ PŘEDPREMIÉRA V LETŇANECH: SOBOTA A NEDĚLE 22. a 23. února
hravé odpoledne se soutěžemi o pohádkové ceny, malováním, karnevalem, rejem pohádkových postav, divadla
promítání filmu Čert ví proč v každou celou hodinu od 10.00 do 22:00

AUTOGRAMIÁDY s ČERT VÍ PROČ V LETŇANECH:
Přepremiérový víkend s ČERT VÍ PROČ v Letňanech navštíví v sobotu 22.února v 14:30 Csongor Kassai, který v pohádce Čert ví proč ztvárňuje Lucifera.
Csongora Kassae jste již mohli vidět ve filmu Musíme si pomáhat či Kruté radosti.
V neděli 23.února v 15 hod. se v Letňanech objeví princezna Anička s princem Filipem - Tánička Pauhofová a Štěpán Kubišta.
(21. 02. 2003)
 

Dnes během dne Filip Malásek dostříhal videoklip písničky CO TU JE, TO TU JE, kterou ve filmu zpívá Václav Koubek. Zítra proběhne on-line (čistý sestřih) a ozvučení. Na videoklip se můžete těšit na obrazovkách čt začátkem příštího týdne.
Pro ty z Vás, kteří jsou z Prahy a už se nemohou dočkat pohádky máme dobrou zprávu. Pohádka je exkluzivně předpremiérově nasazena v multikině Palace Cinemas v Letňanech o víkendu 22.-23.2..O tomto víkendu stačí do Letňan vyrazit takřka kdykoliv, pohádka se hraje každou celou hodinu od 10 do 22 hodin. Součástí této mimořádné akce je také dětský program plný soutěží o ceny a spoustu dalších překvapení.
V pondělí začíná "šňůra" regionálních premiér. Pokud máte zájem, rádi se s Vámi uvidíme (tvůrčí a herecké delegace) v těchto městech:
24.2. 19:00 Ostrava CineStar
25.2. 18:15 Brno Skala
26.2. 17:00 Kolín Kino 99
27.2. 16:30 Plzeň Elektra
27.2. 19:30 Praha (není pro veřejnost)
28.2. 19:00 Hradec Králové CineStar
4.3. 17:30 Ústí nad Labem Hraničář
5.3. 19:00 České Budějovice CineStar
6.3. 17:30 Olomouc Metropol
19.3. Bratislava
Omlouvám se, že je zatím info neúplná ohledně přesných časů a míst, ale píšu radši teď, ať si to poznamenáte do svých diářů. Časy a místa budou upřesněna nejpozději během víkendu, spíš během pátku. Nebo ti bystřejší si jistě informaci seženou rychleji v kulturních programech jednotlivých regionů.
Zdravím Vás a těším se na Vás, Vy se těšte na nás!
Richard Němec - producent filmu

 

Na berlínském festivalu se představitel Kvida ruský herec Ivan Schvedoff mimo pohádku ČERT VÍ PROČ prezentoval také v hlavní roli německého filmu LICHTER (Světla v dáli). Tento film režíroval úspěšný německý režisér Hans-Christian Schmid. Film se promítal včera a sklidil pozitivní ohlas jak u publika, tak u odborné veřejnosti. S očekáváním čekáme, jak se tento film zalíbí porotě. Ve filmu hraje Ivan roli ruského běžence Kolji, který se snaží (nakonec úspěšně) ilegálně překročit polsko - německou hranici. Ivan je na festivalu Berlinale osobně přítomen.
 

V sobotu byl v pořadu Noc s Andělem slavnostně odpremiérován videoklip k písničce ČERT VÍ PROČ. Premiéra proběhla za přítomnosti režiséra videoklipu a zároveň představitele pekelného Azaracha Zdeňka Suchého. Hudbu k písničce složil autor hudby k celému filmu Petr Ostrouchov (mj. hudební skupina Sto zvířat), text složil Tomáš Belko (rovněž Sto zvířat) a nazpívala ho Zuzana Navarová. Klip se dle našeho názoru velmi vydařil a pokud jste neměli možnost jej vidět v Noci s Andělem, nezoufejte. Klip bude vysílán i v rámci dalších pořadů v ČT, mimo to bude v upravené verzi již od začátku příštího týdne nasazen v kinech jako další foršpan k filmu ČERT VÍ PROČ. Jedná se o drobnou raritu, ti kdo sledují Zuzanu Navarovou si jistě stejně jako my asi ani nepamatují, kdy naposled jsme ji mohli v nějakém videoklipu spatřit. Je už to hodně dávno...

Pokud vše dobře dopadne, můžeme se ještě těsně před premiérou těšit na další, třetí verzi fimového foršpanu pro kina. Od pátku nasadila Česká televize do svého vysílání několik verzí tzv. "pozvánek do kina". Spočítáte kolik jich celkem je?

V sobotu odjel na filmový trh v Berlíně producent filmu Richard Němec. Pod paží (v kufru auta) si vezl dvě zbrusu nové filmové kopie opatřené anglickými a německými titulky. V Berlíně si tak film odbude svojí "předpremiéru" určenou filmovým distributorům a zástupcům tv společností z celého světa. Dnes 10.2. v odpoledních hodinách proběhne na stánku Českého filmovéh centra malý koktejl "DRINK WITH THE DEVILS", který Richard pořádá společně s producentem dalšího ďábelského filmu ROK ĎÁBLA". Pro slova čert a ďábel je v angličtině i němčině pouze jeden výraz, odtud název celé akce. Držte nám palce!

Dnes v pondělí 10.2. se hudební skladatel vydal do hudebního studia SONO (nahrávají zde svá alba takové skupina jako Lucie či např. MIG 21), aby zde zmástroval další svojí písničku použitou ve filmu s názvem CO TU JE, TO TU JE, kterou ve filmu zpívá představitel pomateného Koloděje Václav Koubek. Když jsme písičku poprvé slyšeli na "place" (při natáčení), všichni jsme si mysleli, že Petr našel nějakou zapomenutou lidovku. Pár dní nás v tomto přesvědčení nechal, aby si z nás poté tropil žerty. Písnička je příjemně chytlavá, za pár dní si ji broukal celý štáb. Pak navíc přišli povodně a jelikož refrén písničky zní: "Co tu je, to tu je, co není, to ení, voda odpluje, zbude kamení" ihned dostala ve štábu název "povodňová hymna" . Ihned po zmástrování poputuje hudební nahrávka do střižny Filipa Maláska, který na ni sestřihá další videoklip, na který se mnůžeme těšit někdy začátkem příštího týdne.

Zítra v úterý 11.2. přijede do Prahy slovenská představitelka princezny Aničky Táňa Pauhofová, aby se společně s dalšími mladými slovenskými hvězdami Dorotou Nvotovou a Zuzanou Norisouvou vyfotila na titulní stránku časopisu INSTINKT. Fotografie samozřejmě budou doplněny rozhovorem se všemi uvedenými herečkami.

Dnes 10.2. v ranních hodinách proběhla v Praze projekce pro novináře z týdeníků a dalších médií za účasti režiséra Romana Vávry a představitele Lucifera slovensko-maďarského herce Csongora Kassaie (mj. filmy Kruté radosti a Musíme si pomáhat, kmenový herec slovenského Radošínského naivného divadla). Další projekce pro média se bude konat v pondělí 24.2. Zájemce médií prosíme, aby se o bližší informace obrátili na tiskovou mluvčí Uljanu Donátovou.

To je pro dnešek vše, z malé internerové kavárny v Berlíně Vás zdraví Richard Němec - producent filmu.
(10. 02. 2003)

 

Těšte se!!!
Ďábelským tempem pracujeme na nových internetových stránkách. Chystáme pro vás po čertech zajímavé povídání, pekelné soutěžní otázky, ze kterých vám bude horko, žhavé novinky, a také spoustu dalších čertovin, které vás určitě rozpálí.
(07. 02. 2003)