Ukrajinská raperka Alyona Alyona, zdroj: More Zvukov – International Boooking Agency

Qs: Alyona Alyona

Rebeka Maxová, 30. October 2019

„Tvoje hudba se mi nelíbí, ale ty v ní věříš. Tak ji běž dělat.“ Slova otce ukrajinské rapperky, která by nejspíš každá mladá hudebnice slyšela ráda. Zeptali jsme Alyony na pár otázek.

Alyona Alyona, vlastním jménem Alyona Savranenko (*1991) vyrostla v malém městě na Ukrajině. Do rapu se zamilovala ve dvanácti a nenechala se odradit lidmi z okolí, kteří by ji raději viděli s vařečkou v ruce a borščem na sporáku. Dříve pracovala jako učitelka ve školce, teď je jednou z unikátních osobností světového rapu. Vloni v září zavěsila na YouTube první píseň, za pár měsíců měla přes sto tisíc odběratelů. Letos v dubnu vydala své debutové album Pushka. V České republice poprvé vystoupila letos v létě na festivalu Creepy Teepee, nadchla publikum na slovenském festivalu Pohoda. V září pak odehrála dva koncerty v Praze a v Brně. S Alyonou a jejím těžce nakažlivým smíchem jsme se nad pár otázkami sešli v pražském Café V lese.

Ukrajinská raperka Alyona Alyona na vizuálu k albu Pushka
Pusťte si odpovědi Alyony Alyony v rubrice Qs! Ukrajinská raperka Alyona Alyona na vizuálu k albu Pushka, zdroj: Style Insider Ukraine

TÉMATA

QS
Lidé
Samé otázky
Hudba
Madness
Společnost
Rap

A/Z SOUVISEJÍCÍ