Artzóna ušima dnes poprvé! Ilustrační foto: Florante Valdez, pixabay.com

Artzóna ušima

Když jsme vybírali hlasy, které vám budou Artzónu předčítat třeba za volantem nebo na bruslích, chtěli jsme rovnou ty nejlepší. Pusťte si první články, které pro vás načetli Kristýna Frejová a Martin Stránský!

Už jsme dále nedokázali odolávat četným přáním našich čtenářů, kteří prahnou po audioverzích artzónových článků. Proto přicházíme s první porcí podcastů. Výběr byl jednoduchý: jedná se o nejčtenější kousky za loňský rok. Namluvili je pro vás Kristýna Frejová a Martin Stránský.

Všechny audiomateriály pak najdete TADY.

Tyna Kristýna Frejová ženským hlasem Artzóny, foto: archiv

Kristýna Frejová (*1971). Narodila se v Praze hercům Věře Galatíková a Ladislavu Frejovi. Vystudovala herectví na DAMU, nastoupila do angažmá v pražském divadle Labyrint, což je dnešní Švandovo divadlo – a právě na tuto scénu se vrátila roku 2002, když předtím nějaký čas pro změnu pobyla v angažmá v divadle Rokoko. Nyní je na volné noze. Pohostinsky hrála a hraje na různých scénách, nejnověji v pražském Divadle Ungelt v inscenaci Jak zabít komika (premiéra 18. 12. 2018). Spolupracuje s Českým rozhlasem, namluvila několik audioknih.

Martin Stránský mužským hlasem Artzóny, foto: archiv

Martin Stránský (*1970). Narodil se v Jihlavě. Už roku 1983 stál na prknech – hrál v Horáckém divadle Jihlava, a to hned v několika rolích. V sezoně 1988/1989 působil tamtéž jako elév. Pražskou DAMU absolvoval v roce 1993. Téhož roku nastoupil do angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde je doposud. Vytvořil zde desítky rolí. V Praze hostuje v Divadle pod Palmovkou.  Od devadesátých let se intenzivně věnuje dabingu, pracuje pro Český rozhlas a namluvil několik audioknih.

TÉMATA

Audioverze
Podcast
Artzóna ušima
Kristýna Frejová
Martin Stránský

A/Z SOUVISEJÍCÍ