O soutěži » Soutěžní večery

8. soutěžní večer

22.12.2008 15:55 (Soutěžní večery)

Máme za sebou osmý večer, kterým jsme se s třetí řadou StarDance rozloučili. Finálovými páry byla Zuzana Norisová s Janem Klimentem a Dana Batulková s Janem Onderem. Představili se nám ve svém nejoblíbenějším latinskoamerickým a standardním tanci, ve free stylu a rozloučili se s diváky se svým nejlepším tancem. Celý večer panovala mezi tanečníky nervozita a napětí, jak vše nakonec dopadne.

Přehled párů (první část)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Přehled párů (druhá část)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Přehled párů (třetí část)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Večer zahájili waltzem Dana s Honzou. Na Daně byla vidět obrovská nervozita a obava z chyb, které ve finále nechtěla připustit, přesto se pár chybiček objevilo. Porota smekla klobouk za Daniny úspěchy a zlepšení od začátku soutěže a ohodnotila pár vysokými známkami.

Video (Dana a Jan – waltz)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Zuzana s Janem Klimentem zvolila jako nejoblíbenější standardní tanec quickstep a náramně si ho užili. Nemysleli na soutěžení, ale chtěli si večer užít a s diváky se rozloučit. Porota ocenila jejich nadšení do tance a ohodnotila výkon nejvyššími známkami, Jaroslav Kuneš nezapomněl ocenit výbornou techniku a zlepšení.

Video (Zuzana a Jan – quickstep)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Na parketě se opět objevila Dana, z latinskoamerických tanců si vybrala paso doble, u kterého předvedla výbornou práci paží a s nadhledem zatančila i single figury bez partnera. Celé paso doble provázelo napětí a energie, která k tomuto tanci patří. Za výkon si odnesli 40 bodů, tedy nejvyšší možný počet.

Video (Dana a Jan – paso doble)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Zuzana zvolila stejný tanec jako Dana, bylo zajímavé porovnat stejný tanec, úplně jinak pojatý. Zuzana s Honzou netančili na klasickou hudbu, ale na filmovou, ale na klasické prvky, jako jsou šátky, twisty či promenády, nezapomněli. Když tuto choreografii tančili divákům poprvé, byla bezchybná, ale osmý večer se jim v závěru nevyvedla zvedačka ani závěrečný výstřel tanečnice. Ale i takové věci se stávají a tanečníci musí se zaváháním počítat.

Video (Dana a Jan – paso doble)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

V druhé polovině večera se předvedly páry, s kterými jsme se v soutěži setkali. Bohouš Josef s Lenkou Tvrzovou zatančili krátký úryvek rumby, Michal Kostovčík si naposledy s Ivou Frühlingovou zatančil jive, Albína Zaitseva plula po parketu s Davidem Suchařípou ve slowfoxu, Michal Necpál předvedl s Janou Doleželovou ukázku paso doble. Vladimír Kratina rozkmital kolena cha chou, Jaromír Bosák předvedl nezapomenutelné „tyrše“ se svoji taneční partnerkou Evou Krejčířovou.

Video (vypadnuvší páry s krátkými choreografiemi)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Všichni soutěžící StarDance III. zatančili společnou choreografii rumby za doprovodu Marka Ebena, jehož vystoupení se stalo každoroční tradicí.

Video (společná choreografie za doprovodu Marka Ebena)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Předposledním vystoupením Dany a Honzy byl freestyle. Pojali ho dle svého věkového rozdílu, který je při seznámení trošku zaskočil, především Danu: „Takové děcko,“ zvolala. Dana si přivezla Honzu v kočárku, a aby dokázala porotě, že není v jivu pomalá, jak jí bylo vytknuto v předešlém díle, rozparádila se tancem okolo něj. Scénka tak měla určité téma a smysl, což porota ocenila.

Video (Dana a Jan – freestyle)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Zuzana s Honzou pojali vystoupení úplně jinak, než jejich konkurenti, vlítli na parket jako zběsilí neandrtálci a protančili choreografii prvky afrického tance a street dancu, což ocenila především Qasha. Během vystoupení „přepadli“ i porotu. Choreografie byla zábavná s mnoha zajímavými prvky.

Video (Zuzana a Jan – freestyle)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Za rozlučkový tanec v soutěži si Dana zvolila tango, byla to pro ni jasná volba, protože si ho velmi oblíbila. Spolu s partnerem předvedli báječný výkon a ještě lepší techniku, kterou kolo od kola stále zlepšovali. Poslední tanec již porota nehodnotila bodově, ale pouze slovně a rozhodnutí nechávala na televizních divácích. Celá porota vyjádřila Daně i Honzovi obdiv. Zatančila během soboty celkem 12 vystoupení, což muselo být opravdu velmi náročné, přímému přenosu totiž předcházejí ještě 2 generálky.

Video (Dana a Jan – tango)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Od Zuzky se očekávalo, že si zvolí nějaký dravý latinskoamerický tanec, ale opět překvapila. Na závěr si vybrala nostalgický waltz, kterým se rozloučila s publikem. Zatančila ho výborně, lehce a vznosně. Porota ji pochválila za její výkony a nadšení do tance. Zuzana na konci soutěže řekla, že si splnila svůj sen, protože vždy chtěla tančit a to se jí díky StarDance podařilo.

Video (Zuzana a Jan – waltz)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Při závěrečném rozhodnutí, byli všichni napjatí. Ve finále poprvé vedle sebe bojovaly dvě ženy a tančily o titul Královny tanečního parketu. Zuzana byla favoritkou od začátku, ale Dana po prvním kole získala spoustu obdivovatelů, a to i mezi porotou, přestože na počátku nebyla favoritkou. Královnou tanečního parketu StarDance III. se dle diváků stala Dana Batulková s Janem Onderem. Pár byl velmi zaskočen, vítězství nečekal a tipoval na první místo své konkurenty. Finále bylo velmi emotivní, jak tanečnice prozradily, večer si chtěly užít, na soupeření nemyslely. Gratulaci si zaslouží všechny taneční páry, jak televizní stars, tak tanečníci, kteří byli často zastíněni hvězdami, přestože na výkonu svých poloviček měli obrovskou zásluhu.

Veselá oslava ve španělském stylu

Hned po sobotním velkém finále se většina účastníků taneční show StarDance III přesunula na soukromý večírek do španělské restaurace La Bodega, kde na ně čekalo nejen dobré víno, ale také vybrané španělské speciality. S tanečníky a celebritami přišli závěr soutěže oslavit i kamarádi a rodinní příslušníci. Mezi hosty nechyběli vítězové minulých dvou řad Roman Vojtek a Aleš Valenta s partnerkami, Tatiana Vilhelmová s manželem, tanečnice Kristýna Coufalová, Iva Langerová, Vanda Dětinská nebo taneční partner Lenky Filipové Michael Petr, který přiletěl až z Austrálie.
Královnu tanečního parketu Danu Batulkovou přišli ten večer pozdravit syn Jakub Prachař s herečkou Marthou Issovou a kolegou z kapely Nightwork Vojtou Dykem. Zuzanu Norisovou přišly ke stříbrnému místu blahopřát zase její kamarádky a kolegyně Michaela Badinková a Zdenka Trvalcová. Na tanečním parketě byly až do rána k vidění velice originální taneční kreace.

Aktuálně

8. soutěžní večer

22.12.2008 15:55 (Soutěžní večery)

Nablýskané finále StarDance III

19.12.2008 14:50 (O soutěži)

Chat s Danou Batulkovou a Janem Onderem

19.12.2008 12:42 (Lidé ve StarDance III)

Chat se Zuzanou Norisovou a Janem Klimentem

19.12.2008 12:39 (Lidé ve StarDance III)

Kadeře Jana Ondera

17.12.2008 11:04 (Lidé ve StarDance III)

„Díky tancování umím prohrávat“

17.12.2008 10:50 (Rozhovory)

„Nejsem soutěživý typ“

17.12.2008 10:43 (Rozhovory)

7. soutěžní večer

15.12.2008 10:58 (Soutěžní večery)

Chat s Jaromírem Bosákem a Evou Krejčířovou

12.12.2008 16:45 (Lidé ve StarDance III)

Z tanečních kuloárů… VII

12.12.2008 16:12 (Z kuloárů)


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER