O soutěži » Soutěžní večery

6. soutěžní večer

08.12.2008 14:01 (Soutěžní večery)

Šestý večer byl pro televizní diváky jistě tím nejpestřejším. Každý pár tančil dva tance, které doposud v soutěži nepředvedl, a tak byl celý pořad nabitý nejrůznějšími rytmy. Každý pár tančil jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec. Takto náročný večer se stal osudným pro Vladimíra Kratinu a Lauru Klimentovou, Vladimír při svém loučení poděkoval divákům za hlasy, ale zároveň přiznal únavu, která ho během soutěže dostihla.

Přehled párů (první část)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Přehled párů (druhá část)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Dana Batulková a Jan Onder


Šestý večer zahájil svým slowfoxem taneční pár Dana Batulková a Jan Onder. Již z minulých dílů víme, že Dana se ve standardu cítí výborně, a také se bylo na co dívat. Celý tanec odlehčili hereckou vsuvkou a doplnili dobře zvládnutou technikou. Občas Daně utekly nášlapy, ale jinak vystoupením nasadili laťku pro svoji konkurenci opravdu vysoko. Pro příště by Dana měla dopilovat pouze odklon od tanečního partnera.

Za druhý tanec, rozverný jive, bohužel tentokrát nesklidili takový úspěch, jako v předchozích kolech. Přestože působila Dana velmi energicky, porota nezapomněla poukázat na to, že byla místy pomalejší než Honza. Tento nedostatek bychom ale měli opomenout už jen kvůli skvělému výrazu, který Dana celou dobu rychlého jivu udržovala.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 9, 8
Tatiana Drexler: 8, 8
Qaša: 9, 8
Zdeněk Chlopčík: 7, 6
Body celkem: 63

Video (Dana a Jan – slowfox)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Video (Dana a Jan – jive)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Vladimír Kratina a Laura Klimentová


Český playboy Vladimír Kratina v šestém kole bohužel dotančil. Svoje vystoupení zahájil latinskoamerickým tancem paso doble, který je specifický svým charakterem, partner přestavuje toreadora a partnerka jeho muletu. Je to velmi temperamentní tanec a bohužel se Vladimír s tímto tancem moc dobře „nepopral“. Chyběla tomu „šťáva“, hrdost a pýcha toreadora. Za předvedené paso doble si Laura s Vladimírem odnesli 26 bodů.

Andělská scénka ve standardním waltzu byla v podání Vladimíra a Laury spíše pěkně propracovaným představením než waltzem, což nezapomněla připomenout i přísná porota. Vladimírovi vyčetla, že působil, jako kdyby ho hudba spíše uspávala. Vladimírovy kroky byly příliš krátké a nepůsobily odlehčeně, což zdůraznil ve svém hodnocení především Jaroslav Kuneš.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 6, 7
Tatiana Drexler: 7, 6
Qaša: 7, 8
Zdeněk Chlopčík: 6, 6
Body celkem: 53

Video (Vladimír a Laura – paso doble)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Video (Vladimír a Laura – waltz)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Jaromír Bosák a Eva Krejčířová


Jaromír překvapil, dokonce se v jeho standardní sestavě neobjevily tyrše, které by už mohly diváky nudit a ztrácet vtipnost. Se svoji taneční partnerkou Evou převedl velmi obtížný standardní tanec slowfox. Neměli jsme možnost vidět tancování především v klasickém standardním držení, ale přesto se pár se slowfoxem „popral“ dobře. Místy prkenný výkon porota ocenila 32 body. Přísný porotce Zdeněk Chlapčík tento výkon ocenil a pochvaloval si, že Jaromír konečně začal tančit. Do dalšího kola se probojovali dle hodnocení poroty z posledního místa a pomohly jim hlasy diváků.

Na druhý tanec, energický jive, nastoupili Jaromír s Evou se smetáky. V jejich jivové choreografii došlo k několika nepřesnostem, které se oba tanečníci snažili zakrýt originální figurou – „tyršem“. Smeták jako vtipná rekvizita byl však spíše určitou jistotou pro Jaromíra. Jak už tomu tedy bylo v minulých dílech, Jaromír se snažil své postavení v soutěži udržet spíše originálním humorem než taneční technikou.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 8, 5
Tatiana Drexler: 8, 6
Qaša: 8, 6
Zdeněk Chlopčík: 8, 4
Body celkem: 53

Video (Jaromír a Eva – slowfox)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Video (Jaromír a Eva – jive)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Zuzana Norisová a Jan Kliment


Jan Kliment a Zuzana Norisová si perfektně poradili s přidělenou hudbou, kterou běžně na tanečních soutěžích neslyšíme. Skladba Mission impossible je inspirovala k sestavení choreografie připomínající Matrix. Pár však nezapomněl, že má předvést paso doble, a tak jsme viděli obdivuhodnou kombinaci. Přestože jejich choreografii nezdobily pro paso doble typické prvky jako třeba koruny, nedalo se o charakteru tance pochybovat. Zuzana si vysloužila chválu jak u publika, tak u porotců a až na Qašu dostal tento pár od všech porotců maximální počet bodů.

Charakter změnil tento oblíbený pár závěrečným tancem soutěžního večera, waltzem. Porota se jednohlasně shodla na udělení maximálního počtu bodů. Bylo to především za Zuzaninu skvělou techniku a pěkné držení. Zdeněk Chlopčík a Qaša obdivovali především to, jak se Zuzana večer od večera zlepšuje. Maximální počet bodů tak nechal pár v čele soutěže.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 10, 10
Tatiana Drexler: 10, 10
Qaša: 9, 10
Zdeněk Chlopčík: 10, 10
Body celkem: 79

Video (Zuzana a Jan – paso doble)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Video (Zuzana a Jan – waltz)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

V příštím večeru se můžeme těšit na Zuzanu s Janem, Jaromíra s Evou a Danu s Honzou ve zbývajících tancích, které nám zatím nepředvedli. Těšme se tak na cha chu, quickstep, tango a milostnou rumbu.

Aktuálně

8. soutěžní večer

22.12.2008 15:55 (Soutěžní večery)

Nablýskané finále StarDance III

19.12.2008 14:50 (O soutěži)

Chat s Danou Batulkovou a Janem Onderem

19.12.2008 12:42 (Lidé ve StarDance III)

Chat se Zuzanou Norisovou a Janem Klimentem

19.12.2008 12:39 (Lidé ve StarDance III)

Kadeře Jana Ondera

17.12.2008 11:04 (Lidé ve StarDance III)

„Díky tancování umím prohrávat“

17.12.2008 10:50 (Rozhovory)

„Nejsem soutěživý typ“

17.12.2008 10:43 (Rozhovory)

7. soutěžní večer

15.12.2008 10:58 (Soutěžní večery)

Chat s Jaromírem Bosákem a Evou Krejčířovou

12.12.2008 16:45 (Lidé ve StarDance III)

Z tanečních kuloárů… VII

12.12.2008 16:12 (Z kuloárů)


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER