O soutěži » Soutěžní večery

5. soutěžní večer

01.12.2008 14:47 (Soutěžní večery)

StarDance se svým pátým večerem přehouplo přes polovinu soutěžních večerů a představilo pět tanečních párů, které pokořily své soupeře v minulých kolech. Tanečníci se spolu s televizními „stars“ představili ve stejném latinskoamerickém tanci, v brazilské sambě. Třešinkou na dortu pátého večera byla společná choreografie soutěžících ve formaci a předvedli nádherný vídeňský valčík. Jak se se sambou taneční páry popraly?

Přehled párů (video)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Jaromír Bosák a Eva Krejčířová


Večer zahájil svojí sambou Jaromír s Evou. V jejich choreografii nechyběly tzv. tyrše, které předvedla i taneční partnerka se sambovými pohupy. Taneční pár nastoupil v županech a nechyběly laškovné prvky s opaskem. Jaromír nazval sambu kroutivým tancem a opět se s ním statečně popral, přestože mu občas utekla hudba, zvládnul vše až do konce. Od poroty dostal tento pár nejnižší počet bodů, ale díky oblibě u diváku se nadále v soutěži udržel.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 5
Tatiana Drexler: 5
Qaša: 5
Zdeněk Chlopčík: 4
Body celkem: 19

Video (Jaromír a Eva)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Zuzana Norisová a Jan Kliment


Jako tornádo na parketě působila Zuzana, opravdu si vystoupení užila. Jak sama přiznala: „Blbnout pánví mě baví“. Choreografie prolínala prvky samby a prvky disca, které jí pochválila především Qaša. Od poroty získala Zuzana s Honzou nejvyšší počet bodů pátého večera. Výtky měli porotci pouze k Zuzčině tlaku do parketu, který by měl být důraznější.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 8
Tatiana Drexler: 9
Qaša: 9
Zdeněk Chlopčík: 9
Body celkem: 35

Video (Zuzana a Jan)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Vladimír Kratina a Laura Klimentová


Vladimír opět překvapil. Na taneční parket nastoupil pouze s kufrem, ve kterém si přivezl svoji taneční partnerku. Opravdu by měl být za tento výkon odměněn jedničkou s hvězdičkou, předvedl výbornou práci chodidel a nechyběl ani sambový „bounce“. Na jeho výkon se přišla podívat i manželka, která musela být právem pyšná. Vladimír je dle slov moderátorů opravdu svědomitý, před začátkem přenosu, kdy všichni relaxují, sám pilně „prochází“ svoji taneční choreografii na parketě. Porota Vladimíra s Laurou ohodnotila 28 body, tedy třetím nejvyšším počtem.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 7
Tatiana Drexler: 7
Qaša: 6
Zdeněk Chlopčík: 8
Body celkem: 28

Video (Vladimír a Laura)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Dana Batulková a Jan Onder


Dana Batulková působila jako „šik“ dáma. Přestože dle jejích slov ji některé pasáže neseděly, choreografie působila báječně. Tanec byl doplněn tzv. pohybovým refrénem se slunečními brýlemi. Kdyby Dana používala lépe chodidla a přenesla by váhu více vpřed, byl by výkon ještě lepší, ale výborná rytmika a báječná image bodové hodnocení vynesla až na 30 bodů.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 7
Tatiana Drexler: 8
Qaša: 7
Zdeněk Chlopčík: 8
Body celkem: 30

Video (Dana a Jan)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Jana Doleželová a Michal Necpál


Sexy nástup předvedla Jana Doleželová, kdyby se ještě více odvázala, možná by jejich tanec nebyl posledním v soutěži. Nedostatkem byla i hudba, která nevyvolala tu pravou sambovou dravost a náladu. „Opatrná“ samba se prolínala se sexy prvky až do konce. Porotci jejich výkon bohužel neohodnotili vysokými známkami.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 6
Tatiana Drexler: 6
Qaša: 5
Zdeněk Chlopčík: 6
Body celkem: 23

Video (Jana a Michal)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Formace


Choreografie vídeňského valčíku byla pro diváky opravdu pěkným zážitkem. Taneční páry předvedly krásné výkony a náležitě byly porotou slovně pochváleni. Chyby jako nedodržení diagonál se přesto našly a exceloval v nich Jaromír, nechával si až dvoumetrový odstup od ostatních, a proto byla porota na vážkách, zda nejde o parodii. Tanečníci se poprali s valčíkem s vážností a neopomněli ani figuru, tzv. Křižíkovy fontány, při které taneční partnerky vyzvedly Jana Ondera do zvedačky. Obrovskou pochvalu sklidila Jana Doleželová, díky svému držení. Dle slov Jaroslava Kuneše: „Střídal krásný kus, ještě krásnější“. Nečekaná pochvala přišla i od přísného porotce Zdeňka Chlopčíka.

Video (Valčík)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Celý večer zpříjemnila svým vystoupením Bára Basiková, která svým těhotenstvím zachránila tradici těhotenství ve StarDance. V první řadě totiž otěhotněla sama moderátorka Tereza Kostková a v druhé řadě dotančila ve třetím měsíci těhotenství Tatiana Vilhelmová.

Příští sobotu se můžeme těšit na zbývající čtyři taneční páry, které předvedou tance, které zatím televizním divákům nezatančily.

Redakce DanceTime

Aktuálně

8. soutěžní večer

22.12.2008 15:55 (Soutěžní večery)

Nablýskané finále StarDance III

19.12.2008 14:50 (O soutěži)

Chat s Danou Batulkovou a Janem Onderem

19.12.2008 12:42 (Lidé ve StarDance III)

Chat se Zuzanou Norisovou a Janem Klimentem

19.12.2008 12:39 (Lidé ve StarDance III)

Kadeře Jana Ondera

17.12.2008 11:04 (Lidé ve StarDance III)

„Díky tancování umím prohrávat“

17.12.2008 10:50 (Rozhovory)

„Nejsem soutěživý typ“

17.12.2008 10:43 (Rozhovory)

7. soutěžní večer

15.12.2008 10:58 (Soutěžní večery)

Chat s Jaromírem Bosákem a Evou Krejčířovou

12.12.2008 16:45 (Lidé ve StarDance III)

Z tanečních kuloárů… VII

12.12.2008 16:12 (Z kuloárů)


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER