O soutěži » Soutěžní večery

4. soutěžní večer

24.11.2008 11:13 (Soutěžní večery)

Čtvrtý soutěžní večer je minulostí. Pojďme se za ním ohlédnout a zopakovat si výjimečnou atmosféru, která v pavilonu na pražském Výstavišti sobotu co sobotu panuje.

Přehled párů (video)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Týden se s týdnem sešel a tancechtivé obecenstvo, usazené v připravených židlích, netrpělivě čeká. Čeká, až se z reproduktorů ozve hlas režiséra Romana Petrenka, který ohlásí začátek přímého přenosu dalšího soutěžního večera třetí série StarDance …když hvězdy tančí. V sále je tma a oslňující světla zamířená na obří třpytivou kouli značí, že je to tady. Moondance orchestra Martina Kumžáka spustila dobře známou znělku a na pódium s grácií sobě vlastní přichází Marek Eben s Terezou Kostkovou. Jejich originální úvodní taneční vstup nenechává nikoho na pochybách, že si ti dva - alespoň na chvíli – roli průvodců nablýskaným večerem rádi vymění s těmi, kteří na parket teprve dorazí. Kdo ví, třeba by si to s nimi rád vyměnil i Michal Kostovčík s Ivou Frühlingovou, kteří v minulém kole neoslovili diváky svým jivem a teď už jen klidně sedí po straně tanečního parketu a sledují nástup svých šťastnějších kolegů. Kdo dnes vypadne, to je otázka nejen pro diváky, ale i pro porotu, která svým hodnocením hodně napoví.

Před 6 tanečními páry stál úkol rozlousknout oříšek v podobě latinskoamerického paso doble a velmi distingovaného standardního slowfoxu. Slowfox bývá považován za jeden z technicky nejobtížnějších tanců, paso doble zase vyžaduje silný cit pro charakter tance, a proto všichni netrpělivě čekali, jak se tanečníci s touto výzvou popasují.

Jana Doleželová a Michal Necpál


Jana s Michalemotevírali celý večer a vtrhli na parket jako velká voda. Janin přesvědčivý výraz doplněný o velmi dobré provedení figur typických pro horkokrevné paso doble (např. tzv. šátky) strhnul do té doby poněkud chladné publikum. Bohužel se Janě v jedné pasáži podařilo spíše poskakovat než tančit, a proto je škoda, že se v soutěži netančí polka, která by určitě Janě vyhovovala. Celkový dojem z úvodního tance byl však velmi dobrý a laťka nasazená pro páry, které měly přijít později, se houpala vysoko.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 7
Tatiana Drexler: 8
Qaša: 7
Zdeněk Chlopčík: 6
Body celkem: 28

Video (Jana a Michal)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

David Suchařípa a Albina Zaytseva


Nespokojenost Davida a Albiny s výroky poroty z minulého kola, kdy tančili jive a předvedli velkou show, byla cítit i tento večer. David se snažil, seč mohl, aby se tanec povedl, ale jak správně konstatoval, slowfox se nedá naučit za 3 dny. To byla voda na mlýn Zdeňka Chlopčíka, který i přes odlišný názor své kolegyně Qaši potvrdil svou pečlivě budovanou pověst nekompromisního porotce a srazil tento pár k zemi nejnižší známkou večera. Také „díky“ tomuto verdiktu musel David s Albinou soutěž po čtvrtém večeru opustit, a tedy sambu ani valčík, které jsou na programu příští týden, si tento temperamentní pár již nezatančí.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 5
Tatiana Drexler: 5
Qaša: 6
Zdeněk Chlopčík: 3
Body celkem: 19

Video (David a Albina)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Dana Batulková a Jan Onder


Čtvrtý večer byl vůbec takový rozmarný. Ačkoli Tereza Kostková nechtěně přisoudila první zkušenosti Jana Ondera Daně Batulkové, na parketě jsme mohli vidět jasný důkaz, že tanečních zkušeností má Honza na rozdávání. Velmi pěkné a charakterově zdařilé paso doble ukázalo, že ani Dana nemá s jakýmkoli tancem výraznější problém. Oba působí při tanci velmi přirozeně, což následně hodnocením potvrdila i porota. Podle Qaši bylo sice tango z minulého týdne lepší, Danu to však nijak nezarmoutilo, naopak, pobavil ji vyděšený výraz Marka Ebena poté, co byla Qašou označena za „příjemnou paní“.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 8
Tatiana Drexler: 8
Qaša: 6
Zdeněk Chlopčík: 8
Body celkem: 30

Video (Dana a Jan)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Zuzana Norisová a Jan Kliment


Zuzana Norisová se už při zahajovacím nástupu zahřívala rozverným tanečkem, což se ukázalo být ku prospěchu. Ačkoli se ze začátku zdálo, že se Zuzaně nepodaří odlákat Honzu Klimenta od čtení, nakonec se vše v dobré obrátilo a k tanci došlo. Výkon se líbil divákům v sále i porotě a pár byl odměněn vysokými známkami. Zuzka byla za svůj výkon dokonce obdarována plyšovým opičákem od své sestry, což jí udělalo velkou radost. Tak velkou, že plyšáka nepustila po zbytek večera z ruky. Doufejme, že jí radost z hezkého dárku nezkalil Jaroslav Kuneš přirovnáním k drahé matraci.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 9
Tatiana Drexler: 9
Qaša: 8
Zdeněk Chlopčík: 9
Body celkem: 35

Video (Zuzana a Jan)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Jaromír Bosák a Eva Krejčířová


Jaromír Bosák každým svým vystoupením redefinuje význam slova tanec. Na to jsme si už zvykli. Tentokráte však, jak vtipně podotkl Marek Eben, zašel Jaromír v této své zálibě ještě dále a vyvinul nový taneční styl „bosák“. Celý tanec byl skvělým příkladem toho, že když partnerka zná možnosti svého partnera a přizpůsobí tomu choreografii, vznikne efektní zábavný výstup a zbude prostor i na „reverzního dvojitého Tyrše“. Tanečnice Eva Krejčířová za pomoci Jaromíra jako opěrného bodu předvedla velmi charakteristické figury a výsledek stál za to. Ačkoli byl celkový projev páru spíše atletický nežli taneční, divákům se výkon Jaromíra a Evy líbil, protože je poslali do dalšího kola.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 6
Tatiana Drexler: 6
Qaša: 6
Zdeněk Chlopčík: 7
Body celkem: 25

Video (Jaromír a Eva)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Vladimír Kratina a Laura Klimentová


Některé tance sobotního večera byly takzvaně odchozené, což platí i pro Vladimíra Kratinu s partnerkou Laurou Klimentovou. Nebylo by na tom nic špatného, kdyby tento večer tančili paso doble, které je koneckonců pochodovým tancem. Ne tak slowfox. Oba zřejmě dobře věděli, že slowfox nebude Vladimírovým esem v rukávu, a udělali ze svého handicapu přednost. Vystoupení Vladimíra s Laurou proměnilo celý sál na několik chvil ve filmové studio, v němž se odvíjí velmi příjemná podívaná s největšími hvězdami stříbrného plátna v hlavní roli.

Hodnocení


Jaroslav Kuneš: 7
Tatiana Drexler: 7
Qaša: 7
Zdeněk Chlopčík: 6
Body celkem: 28

Video (Vladimír a Laura)


Spustit videoSpustit video

Spustit video

Žhavá samba a uhlazeně ladný vídeňský valčík ve skupinové choreografii jsou tance, na něž se můžeme těšit příště. Páry poprvé zatančí dva tance za večer, což znamená dvakrát více dřiny na trénincích. Přejme tedy všem hodně zdaru, abychom si i příští sobotu užili skvělý večer plný zábavy ve stylu Stardance …když hvězdy tančí.

Aktuálně

8. soutěžní večer

22.12.2008 15:55 (Soutěžní večery)

Nablýskané finále StarDance III

19.12.2008 14:50 (O soutěži)

Chat s Danou Batulkovou a Janem Onderem

19.12.2008 12:42 (Lidé ve StarDance III)

Chat se Zuzanou Norisovou a Janem Klimentem

19.12.2008 12:39 (Lidé ve StarDance III)

Kadeře Jana Ondera

17.12.2008 11:04 (Lidé ve StarDance III)

„Díky tancování umím prohrávat“

17.12.2008 10:50 (Rozhovory)

„Nejsem soutěživý typ“

17.12.2008 10:43 (Rozhovory)

7. soutěžní večer

15.12.2008 10:58 (Soutěžní večery)

Chat s Jaromírem Bosákem a Evou Krejčířovou

12.12.2008 16:45 (Lidé ve StarDance III)

Z tanečních kuloárů… VII

12.12.2008 16:12 (Z kuloárů)


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER