O soutěži » Pravidla

Malé připomenutí pravidel

01.10.2008 17:36 (Pravidla)

Třetí řada taneční show StarDance III má stejná pravidla jako řady předchozí.

Do soutěže vstupuje opět osm profesionálních tanečníků a tanečnic standardních a latinskoamerických tanců, kteří utvoří taneční dvojice s osmi celebritami. Všech osm tanečních párů se utká ve vyřazovací taneční soutěži.

Vítězný pár bude opět korunován jako Král a Královna tanečního parketu a získá vítěznou trofej.

Jednotlivé páry začaly své taneční tréninky podle přísných pravidel už dva měsíce před prvním přenosem a pokračují v něm po celou dobu soutěže. Tyto tréninky jsou natáčeny formou sběrného dokumentu. Sestřihy z tréninků budou v jednotlivých dílech pořadu dokumentovat taneční pokroky jednotlivých párů a zároveň přibližovat jejich vzájemné vztahy.

Profesionální tanečníci a tanečnice učí „svoje“ celebrity tančit, ale také vytvářejí choreografiikaždého soutěžního vystoupení.

Soutěžní páry předvedou každý týden buď standardní, nebo latinskoamerický tanec. Od pátého pokračování soutěže budou tančit páry tance oba.

Hodnocení tanečníků je rozděleno mezi rozhodčí a diváky u televizorů, aby se nedal předvídat konečný výsledek. Porota musí hodnotit kvalitu tanečních výkonů nestranně a z profesionálního hlediska. Po odtančení páru každý rozhodčí zveřejní své hodnocení. Toto číselné hodnocení se bude pohybovat v rozmezí od 1 do 10 bodů. Výsledky porotci vždy ukáží na tabulce. Maximální počet bodů, které může porota udělit, je 40, protože jsou v ní čtyři rozhodčí.

Diváci ovšem mohou posuzovat výkon jednotlivých párů ze zcela jiných hledisek a tedy úplně změnit pořadí, které určí rozhodčí.

Pár s nejnižším dosaženým hodnocením bude (s výjimkou prvního týdne) na konci každého pořadu vyřazen ze soutěže.

Po odtančení odejde taneční pár do „green roomu“, kde se s moderátorkou podělí o své bezprostřední pocity z tance. Moderátorka vždy uvede také telefonní číslo, jehož prostřednictvím mohou diváci posílat své hlasy formou SMS.

Když odtančí všechny páry, vytvoří se podle počtu dosažených bodů výsledné pořadí. Pár s nejnižším počtem bodů obdrží od porotců 1 výsledný bod a pár s nejvyšším počtem bodů získá od rozhodčích 8 bodů. Pokud bude v soutěži již jen 6 párů, maximální počet výsledných bodů je 6.

Po celou dobu soutěže bude zveřejněno jedno telefonní číslo, na které mohou diváci zasílat své hlasy s uvedením jména celebrity. Tato linka bude spuštěna vždy na konci pořadu a bude v provozu celý týden do skončení dalšího pořadu, kdy se ohlásí ukončení hlasování. Poté budou oznámeny výsledky a vyhlášen pár, který soutěž opustí.

Divácké hlasy se vyhodnocují stejně jako známky od rozhodčích. Pár s nejnižším počtem hlasů od diváků dostane 1 bod a pár s nejvyšším počtem diváckých hlasů dostane 8 bodů. Body přidělené od rozhodčích se sečtou se stejně získanými body od diváků. Taneční pár s nejnižším počtem bodů je vyřazen ze soutěže. V případě shody bude zachráněn ten pár, který získal vyšší počet bodů na základě diváckého hlasování.

Oproti předchozím dvěma sériím čeká na televizní diváky také jedna novinka v podobě hudebně tanečních vystoupení exkluzivních pěveckých hostů,
které diváci uvidí pravidelně od druhého dílu v rámci StarDance – Rozhodnutí.

Aktuálně

8. soutěžní večer

22.12.2008 15:55 (Soutěžní večery)

Nablýskané finále StarDance III

19.12.2008 14:50 (O soutěži)

Chat s Danou Batulkovou a Janem Onderem

19.12.2008 12:42 (Lidé ve StarDance III)

Chat se Zuzanou Norisovou a Janem Klimentem

19.12.2008 12:39 (Lidé ve StarDance III)

Kadeře Jana Ondera

17.12.2008 11:04 (Lidé ve StarDance III)

„Díky tancování umím prohrávat“

17.12.2008 10:50 (Rozhovory)

„Nejsem soutěživý typ“

17.12.2008 10:43 (Rozhovory)

7. soutěžní večer

15.12.2008 10:58 (Soutěžní večery)

Chat s Jaromírem Bosákem a Evou Krejčířovou

12.12.2008 16:45 (Lidé ve StarDance III)

Z tanečních kuloárů… VII

12.12.2008 16:12 (Z kuloárů)


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER